Przez Kraków przejdzie „Marsz po Zdrowie”. Przyłącz się!


Opublikowane w czw., 29/11/2018 - 16:23

Już 7 grudnia ulicami Krakowa przejdzie pierwszy Marsz po Zdrowie, wydarzenie satelitarne, a zarazem inauguracja I Kongresu Pacjentów Kardiologicznych - największego polskiego przedsięwzięcia tworzonego dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe.

Zanim jednak jego uczestnicy spotkają się ze specjalistami z dziedziny kardiologii czy wykonają bezpłatne kompleksowe badania medyczne, jako organizatorzy chcemy wspólnie z nimi dać przykład jednej z najskuteczniejszych metod prewencji przed schorzeniami układu krążenia - ruchu.

Zdaniem lekarzy-specjalistów, regularna aktywność fizyczna to niezastąpiony element efektywnej prewencji pierwotnej i wtórnej oraz sekret długiego życia w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

– Ćwiczenia, a w szczególności marsze, w tym nordic walking, to niemal uniwersalna recepta dla osób po zawale serca czy udarze mózgu. Dlatego też za pośrednictwem „Marszu po Zdrowie” chcemy kreować wśród pacjentów kardiologicznych prozdrowotne postawy, pokazując, jak prosto jest zadbać o własne serce – podkreśla Marlena Budzińska z biura organizatora.

– Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału pacjentów kardiologicznych i nie tylko, którzy razem z nami pokonają niespełna dwukilometrową trasę na odcinku Rynek Główny - ICE Kraków - zarówno doświadczonych maszerujących, jak i tych, którzy zrobią to po raz pierwszy. Mile widziane jest posiadanie własnego sprzętu do uprawiania nordic walking, o którego instruktaż zadbają zaś profesjonalne trenerki. Zapewniamy również dostosowanie tempa marszu do uczestników z niepełnosprawnościami ruchowymi – zapraszają gospodarze marszu.

Trasa przemarszu:

  • 10:15 - zbiórka pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym
  • 10:30 - start marszu pomnik Adama Mickiewicza na Rynku - ul. Grodzka - ul. Bernardyńska - Plantami do Mostu Grunwaldzkiego - ICE Kraków

Dystans: 1960 m

Udział bezpłatny

Marsz po Zdrowie to prozdrowotna inicjatywa społeczna organizowana przez Stowarzyszenie Manko, Eleven ZETT Productions oraz Polską Unię Organizacji Pacjentów “Obywatele dla Zdrowia”. Patronem medialnym wydarzenia jest ogólnopolskie czasopismo dla seniorów “Głos Seniora”.

red.


Polecamy również:


Podziel się: