Pucha Świata Skyrunning bez Buff Epic Trail i Sky Pirineu. Jest kalendarz sezonu 2020


Opublikowane w pt., 18/10/2019 - 12:32

Aż 16 biegów w 12 krajach na 3 kontynentach i nowe biegi. Tak będzie wyglądać Migu Run Skyrunner World Series w 2020 r.

Rywalizacja ruszy 21 kwietnia w Japonii od 33-kilometrowego Mt. Awa. Najwięcej biegów odbędzie się w maju, a pierwsza nowość w kalendarzu pojawi się w czerwcu. Będzie to rozgrywany w Austrii 30-kilometrowy bieg o przewyższeniu 2877m - Hochkönigman Skyrace. Trasa tego biegu jest wymagająca i ma opinię jednej z najbardziej technicznych w Austrii.

Kolejna nowość w przyszłorocznym cyklu to The Minotaur Skyrace w Kanadzie, jedyny bieg w Ameryce Północnej w wysokogórskiej serii. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania 32 km i 2817m przewyższeń.

Do przyszłorocznego kalendarza cyklu wraca odbywający się co 2 lata 52-kilometrowy Trofeo Kima. Z kolei we wrześniu uczestnicy cyklu po raz pierwszy pobiegną w hiszpańskim 31-kilometrowym Gorbeua Suzien.

Z przyszłorocznego cyklu po kilku latach wypadł Olympus Marathon. Nie będzie również hiszpańskiego Buff Epic Trail ani Royal Ultra Gran Paradiso. Z kalendarza startów zniknie również październikowy Sky Pirineu. Ostatnią szansą na punkty będzie Limone Sky Extreme, zaś na informacje o tym, gdzie i kiedy odbędzie się przyszłoroczny Sky Masters, przeznaczony dla najlepszych zawodników sezonu, trzeba jeszcze poczekać.

Bez zmian pozostają klasyczne biegi cyklu, takie jak najdłuższa trasa Skyrunner World Series: 74-kilometrowa Transvulcania.

Tymczasem w najbliższy weekend na zmienionej trasie włoskiego Limone Extreme czeka nas rozstrzygnięcie tegorocznego cyklu. 19 października po raz pierwszy zostanie rozegrany Sky Masters.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce