Puchar Regionalny PFNW po raz pierwszy na Śląsku. Gospodarzem Tarnowskie Góry


Opublikowane w czw., 04/04/2019 - 07:49

To już pewne! 16 czerwca w Tarnowskich Górach odbędzie się pierwszy Puchar Górnego Śląska w ramach Pucharu Regionalnego Polskiej Federacji Nordic Walking. To moment, na który czekali wyjątkowo liczni na Śląsku miłośnicy tej formy aktywności. Zmagania odbędą się na dwóch dystansach, dla których przygotowane leśne trasy. Rywalizacja będzie przebiegać pod czujnym okiem sędziów.

Gospodarzem imprezy jest miasto Tarnowskie Góry a gospodarzem technicznym klub sportowy UKS UNIA Strzybnica 3. Organizatorzy przygotowali leśną trasę, idealną do uprawiania nordic walking. Puchar odbędzie się w Strzybnicy, jednej z dzielnic miasta.

Wystartować mogą wszyscy, pasjonaci, amatorzy i sportowcy uprawiający nordic walking. Mają do wyboru 5 lub 10 km. Zawodnicy poniżej 18 roku życia startują tylko na dystansie 5 km za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Przewidziano klasyfikację open oraz w kategoriach wiekowych zgodnie z zasadami pucharów Polskiej Federacji Nordic Walking.

– Trasa będzie leśna, poprowadzona szerokimi duktami, równa i szybka. 95 % na miękkim podłożu, jedynie ostatnie 200 m to podłoże twarde – zdradza organizator Leszek Kot. - Trasa jest certyfikowana przez Polską Federację Nordic Walking a nad poprawnością techniki czuwać będą najlepsi sędziowie. Przewidujemy dodatkowe nagrody za najlepszą technikę.

Dlaczego warto przyjechać do Tarnowskich Gór? – To doskonałe miejsce na spędzenie weekendu, połączenie aktywności i wypoczynku: udział w zawodach, zwiedzenie zabytkowej podziemnej Kopalni Srebra, Sztolni Czarnego Pstrąga czy po prostu okolicy trasami oznakowanymi specjalnie dla nordic walking. Tarnowskie Góry i okolica mają dobrą i zróżnicowaną bazę noclegową – zachęca Kot.

To pierwsze śląskie zawody w cyklu Pucharu Regionalnego, skupiającego się do tej pory głównie w centralnej i północnej Polsce. Są więc szansą dla tych, którzy chcą spróbować pucharowych emocji i sprawdzić się w sędziowanej rywalizacji a dotąd spora odległość stanowiła przeszkodę.

Limit uczestników to 400 osób. Rejestracji można dokonać na TEJ stronie. Koszt to 20 zł. Na dodatkowe ulgi mogą liczyć emeryci, członkowie UTW, studenci oraz niepełnosprawni. Dzieci startują za darmo.

Portal FestiwalBiegow.pl objął imprezę patronatem medialnym – wkrótce kolejne informacje o wydarzeniu! Polecamy i zapraszamy!

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce