Pułtuski Festiwal Biegów: Trzy dni biegowych emocji w Dolinie Narwi [WYNIKI, ZDJĘCIA]

 

Pułtuski Festiwal Biegów: Trzy dni biegowych emocji w Dolinie Narwi [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 18/09/2016 - 13:27

Nagrody nagrody!

Zawodnicy, którzy wywalczyli lub wywalczyli nagrodę finansową w Pułtuskim Festiwalu Biegów powinni pobrać, wypełnić i przesłać do Nas oświadczenie o przyjęciu nagrody. Formularz - TUTAJ Oświadczenie należy przesłać na adres: bieg@pultovia.pl 


Biegowe emocje w Dolinie Narwi - Pułtuski Festiwal Biegów Ambasadorów

Jeszcze nie opadły emocje po 7. PKO Festiwalu Biegowym w Krynicy Zdroju, jeszcze mięśnie czworogłowe przypominały o sobie przy schodzeniu ze schodów, a my już mieliśmy w dłoni pakiety na 1. Pułtuski Festiwal Biegów.

Relacja Anny Rudnickiej i Michała Rachuby, Ambasadorów Festiwalu Biegów

Oddalony od Warszawy około 60 km Pułtusk, to najstarsze miasto Mazowsza położone w dolinie Narwi. Słynące z najdłuższego rynku w Europie i największego deszczu meteorytów w dziejach ludzkości, które z powodzeniem mogłoby konkurować z Kazimierzem nad Wisłą, zafundowało biegaczom 3 dni wypełnione biegami na różnych dystansach i trasach. Zdecydowałam się na 4 biegi zaliczane do Klasyfikacji Festiwalowej

W piątek 16 września o godz. 21.00 strzał z armaty rozpoczął pierwszy Bieg Wokół Najdłuższego Rynku w Europie - 2 pętle liczące 1,6 km.

O 22.00 kolejny strzał z armaty otworzył Bieg Nocny Śladami Historii na dystansie 3,4 km. Na tym niedługim odcinku, pięknie oświetlonym pochodniami można było na chwilę przenieść się w czasie i spotkać osoby związane z miastem, m.in. Napoleona i Marysieńkę, Krzysztofa Klenczona, Piotra Skargę czy też Stanisława Anioła z „Alternatyw 4”. Świetny pomysł, pełne uznanie dla uczniów szkół, którzy wcielili się w postacie zaprezentowane na trasie!

Po biegu kucharze z Domu Polonii zaserwowali nam pyszną zupę brokułową z indykiem. Następnie dekoracja - radość wśród nagrodzonych, atrakcyjne nagrody. Mnie trafił się nawet puchar za 3. miejsce w kat. wiekowej!

Drugi dzień rozpoczął Bieg Mateuszowy na dystansie 5 km i 10 km,. Dystans 5 km zaliczano do Klasyfikacji Festiwalowej, choć była ochota na dyszkę. W sumie to i lepiej, bo sobota, wbrew wcześniejszym prognozom, była upalna. Słońce dawało się we znaki.

Po biegu smaczny i bardzo obfity posiłek regeneracyjny, następnie dekoracja, nagrody i czas na kolejne zmagania, dedykowane dzieciom i młodzieży szkolnej, oraz tym którzy lubią się przebierać.

O godz. 18.00 rozpoczęła się rywalizacja sztafetowa, która wiodła terenami Zamku Domu Polonii. Na ten czas zrobiliśmy sobie przerwę od biegania, bo ileż można, i wraz z naszymi czworonożnymi pociechami spędziliśmy czas zażywając ostatnich kąpieli w nie tak zimnej jeszcze Narwi.

O godz. 19.00 udaliśmy się do Tawerny na terenie Domu Polonii na wspólne biesiadowanie. Stoły suto zastawione, przepyszne piwo - czego można chcieć więcej! Z chęcią zostalibyśmy dłużej, ale o 9.00 trzeba było być w pełnej gotowości przed ostatnim finałowym startem 1. Pułtuskiego Festiwalu Biegowego.

Niedziela to malownicza 10-kilometrowa trasa Bursztynowego Biegu po Puszczy Białej. Wymarzona pogoda, chłodniej niż dzień wcześniej, lekki wiaterek, słonecznie, wszystko to sprzyjało poprawie dotychczasowych czasów, gdyby nie mała przygoda z szerszeniami, które pomiędzy 5. a 6. kilometrem zaatakowały kilku biegaczy, w tym również nas. Na szczęście nikt nie był uczulony więc wszystko skończyło się dobrze. Z kilku minutowym poślizgiem, wszyscy dobiegli do mety.

Przy okazji jeszcze raz chciałabym podziękować tym, którzy pomogli odgonić ode mnie uporczywe owady!

Tak upłynęły nam te trzy dni biegowej batalii, jeszcze tylko dekoracja w klasyfikacji generalnej (znów zaskoczenie – zgarniam puchar za 3. miejsce w kat. wiekowej!). Oficjalne zakończenie, podziękowania dla sponsorów i partnerów Festiwalu, wspólne pamiątkowe zdjęcia i czas wracać do domu.

Dla nas to były naprawdę 3 wspaniale spędzone dni. Uśmiechnięci ludzie, dobra organizacja, biuro zawodów działające bez zarzutów, b.ardzo dobre oznaczenie tras, przepiękne medale tworzące po złożeniu godło Pułtuska, wspaniałe nagrody. Jedyne czego zabrakło to większej liczby kibiców na trasie, ale myślę, że z czasem wszystko jest do nadrobienia.

Był to pierwszy Festiwal Biegów w Pułtusku i jak zapowiedzieli organizatorzy - nie ostatni. Prawdopodobnie z innym terminem - może kwiecień, czerwiec. Wg nas jest potencjał aby w przyszłości Pułtusk cieszył się w śród biegaczy tak dużą popularnością jak PKO Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju.

Anna Rudnicka, Michał Rachuba – Ambasadorzy Festiwalu Biegów


Pułtuski Festiwal Biegów za nami. Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować partnerom imprezy, bez których nie mogła by się ona odbyć:

Miasto Pułtusk 
Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"
Hotel Zamek Pułtusk *** Dom Polonii 
MKS Pułtusk
Stowarzyszenie Pultovia Pułtusk 
klub Lider Winnica

Dziękujemy pięknie Panu Ministrowi Henrykowi Kowalczykowi (w środku), przewodniczącemu Stałego Komitetu Rady Ministrów za objęcie imprezy patronatem honorowym i - co godne podkreślenia i naśladowania - osobistą obecność w Pułtusku.

Do zobaczenia za rok!


Pułtuski Festiwal Biegów w TVP Warszawa (kliknij w grafikę):


Znamy już triumfatorów najważniejszej z klasyfikacji Pułtuskiego Festiwalu Biegów. Po trzech dniach rywalizacji i czterech ukończonych biegach wygrywają:

Kobiety:
1. Valentyna Kilarska - LKB Rudnik - 1:10:49 (łączny czas)
2. Beata Lupa - UKS Olimp Łapy - 1:13:24
3. Michalina Swatowska - LKS Ostrowianka - 1:26:19

Mężczyźni:
1. Andrzej Starżyński - Chemik Elektrownia Puławy - 1:02:54 (łączny czas)
2. Witalij Marynicz - Klub Biegacza Rawicz - 1:03:52
3. Serhii Bilenkyi - Tetjew - 1:04:50

Pełne wyniki: Open kobietOpen mężczyznkategorie wiekowe

Nagrody wręczali Minister Henryk Kowalczyk, członek Rady Ministrów, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz. 

Gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalowej rywalizacji.

Dziękujemy partnerom i sponsorom: 

Organizatorem Pułtuskiego Festiwalu Biegów są Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Dom Polonii w Pułtusku.

Współorganizatorem oraz Partnerem tytularnym jest Fundacja "Festiwal Biegów".

Współorganizatorzy:

Miasto Pułtusk
MKS Pułtusk
Stowarzyszenie Pultovia
Lider Winnica

Honorowy patronat sprawują:

Minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów
Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz

>>> WSZYSTKIE WYNIKI <<<< 

>>> WIĘCEJ ZDJĘĆ <<<< 


Zwycięzcy Bursztynowego biegu po Puszczy Białej. 

Wyniki:

1. Valentyna Kilarska - LKB Rudnik - 36:14
2. Beata Lupa - UKS Olimp Łapy - 37:26
3. Mariola Sudzińska  - Olsztyn - 39:42

Mężczyźni:

1.Andrzej Starzyński - Chemik Elektrownia Puławy - 32:32
2. Witalij Marynicz - Klub Biegacza Rawicz - 33:08
3. Serhii Bilenkyi - Tetjew - 33:10

Pełne wyniki: Open kobietOpen mężczyznkategorie wiekowe


O godz. 9:00 startuje ostatni konkurencja imprezy - Bursztynowy bieg po Puszczy Białej. 10-kilometrowa trasa wiedzie przez malowniczą Puszczę Białą, stanowiącą ostoję dla wielu coraz rzadziej spotykanych roślin i zwierząt.

Puszcza Biała to lasy rozciągające się w widłach Bugu i Narwi. W przeszłości nazywano ją też Biskupią, bo od XIII w. lasy te należały do biskupów płockich rezydujących na pułtuskim zamku. Ocenia się, że w Puszczy Białej występuje ponad 30 gatunków chronionych roślin, a w jej rejonie gniazduje 150 gatunków ptaków, w tym żurawie i czarne bociany. Bardzo często można spotkać w Puszczy dzika, jelenia albo stado saren. Puszcza znana jest jako miejsce występowania bursztynu. Jego wydobycie było niegdyś ważnym zajęciem miejscowej ludności. Wyjątkowości temu regionowi nadaje kultura Kurpiowska, której odrębność wyraża się zarówno w architekturze, jak i w sztuce i gwarze ludowej.

Startujemy za kilka chwil!


DZIEŃ II

Wisienką na torcie drugiego dnia Pułtuskiego Festiwalu Biegów była rywalizacja drużynowa. Sztafety zawsze przynoszą wzmożoną dawkę emocji, a nasza Sztafeta Zamkowa miała także wyjątkową trasę. Blisko kilometrowy odcinek prowadzić będzie przez tereny Zamku Domu Polonii, przez jego dziedziniec, a nawet wnętrze Zamku! Finiszować będziemy na historycznym moście arkadowym wiodącym z głównej bramy Zamku.

Wyniki:

1. Dream Team - Ukraina - 10:09
2. Lider Winnica 1 - Polska - 10:31
3. Lider Winnica - Młode Lisy - 10:57

Pełne wyniki: sztafety


Przebierańcy z Pułtuska - zabawa była przednia!


Medal od Napoleona Bonaparte? Takie rzeczy tylko w Pułtusku!


Za nami już także biegi dzieci i młodzieży. Fantastyczna zabawa!


Bieg Mateuszowy rozstrzygnięty. W pięknym słońcu acz ciut za wysokiej temperaturze pobiegło ponad 130 osób.

Wyniki:

5 km:

Kobiety:
1. Valentyna Kilarska - LKB Rudnik - 17:59
2. Beata Lupa - UKS Olimp Łapy - 18:28
3. Maja Radecka - UKS Posejdon Pułtusk - 21:37

Mężczyźni:
1. Andrzej Starżyński  - Chmielnik Elektrownia Puławy - 15:34
2. Witalij Marynicz - Klub Biegacza Rawicz - 15:52
3. Oleksandr Labziuk - Achilles Leszno - 15:59

Pełne wyniki: Open kobietOpen mężczyznkategorie wiekowe

10 km:

Kobiety:
1. Joanna Jakubowska - Błonie - 54:43
2. Kinga Wachol - Ciechanów - 55:04

Mężczyźni: 
1. Przemysław Dąbrowski - Agro Metal Ostrołęka - 33:18
2. Radosław Helon - NKL Szczecin - 33:42
3. Michał Jamioł - Kielce - 35:37

Pełne wyniki: Open kobiet, Open mężczyznkategorie wiekowe


Rozgrzewka przed Biegiem Mateuszowym z Pawłem Brejnakiem z klubu fitness Palladium


Od rana spory ruch w biurze zawodów. Zapraszamy!


Pora rozpoczynać drugi dzień Pułtuskiego Festiwalu Biegów. O godz. 10:00 wystartuje Bieg Mateuszowy. 

Bieg Mateuszowy - do wyboru dystanse 5 i 10 km - to już tradycyjny bieg ku czci patrona miasta organizowany przy okazji obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Bieg po raz pierwszy włączony został do programu obchodów święta miasta w 2013 roku. Zmagania na 10 km ukończyło wówczas 105 osób.

Bieg podzielony jest na 2 pętle poprowadzone po wyspach – na których położony jest Pułtusk – w większości w wzdłuż Narwi. Dystans 5 km zaliczany jest do klasyfikacji festiwalowej.

Służby w pogotowiu ;) Odpukać!

PS. Armata też...


DZIEŃ I

Pierwsze medale i nagrody rozdane. Jutro drugi dzień zmagań. Startujemy o godz. 10:00 Biegiem Mateuszowym - do wyboru dystanse 5 i 10 km.Zapraszamy do Pułtuska! 


Za nami już także drugi bieg dnia - Bieg nocny śladami historii Pułtuska - 3,4 km:

Pułtusk to jedno z najstarszych miast Mazowsza. Prawa miejskie uzyskał w 1257 roku. Najstarsze ślady osadnictwa na wyspie pochodzą z XII wieku. Dzieje tego grodu nad Narwią stanowią dobrą ilustrację doświadczeń całego naszego kraju.

Wyniki:

Mężczyźni:
1. Andrzej Starżyński - Chemik Elektrownia Puławy - 10:16
2. Witalij Marynicz - Klub BIegacza Rawicz - 10:22
3. Paweł Krochmal - Dogonić Kenijczyków - 10:23

Kobiety:
1. Valentyna Kilarska - LKB Rudnik - 11:30
2. Beata Lupa - UKS Olimp Łapy - 12:02
3. Michalina Swatowska - LKS Ostrowianka - 13:51

Pełne wyniki: Open kobietOpen mężczyznkategorie wiekowe


Pierwszy bieg imprezy za nami.

1609 metrów Biegu wokół najdłuższego rynku w Europie:

Pułtuski rynek ma 400 m, jego oś wyznacza gotycko-renesansowa wieża ratuszowa z XV wieku. Od strony południowej rynek zamyka kaplica pw. św. Marii Magdaleny i górujący nad miastem zamek.

Od wschodu i zachodu rynek otaczają kamieniczki z XVIII - XIX wieku. W jednej z nich na kilka dni zatrzymał się Napoleon. Nie mniej ważnym miejscem dla mieszkańców Pułtuska jest kamienica, gdzie mieszkał Wiktor Gomulicki, autor „Wspomnień niebieskiego mundurka”. Na krańcach rynku z jednej strony znajduje się Dom Polonii - dawny zamek biskupów płockich, zaś z drugiej - perła architektury - renesansowa kolegiata.

Wyniki:

Mężczyźni:
1. Witalij Marynicz - Klub BIegacza Rawicz - 4:29
2. Andrzej Starżyński - Chemik Elektrownia Puławy - 4:30
3. Mateusz Kondej - Dogonić Kenijczyków - 4:37

Kobiety:
1. Valentyna Kilarska - LKB Rudnik - 5:05
2. Beata Lupa - UKS Olimp Łapy - 5:25
3. Michalina Swatowska - LKS Ostrowianka - 6:10

Pełne wyniki: Open kobietOpen mężczyznkategorie wiekowe

Start poprzedziło uroczyste rozpoczęcie imprezy w pułtuskim amfiteatrze.


Koszulki pamiątkowe ;)


O takie medale i trofea walczymy:


Już za kilka chwil rozpocznie się pierwsza z siedmiu konkurencji 1. Pułtuskiego Festiwalu Biegowego. Jesteśmy na miejscu będziemy Wam przybliżać to wszystko, co przez najbliższe 3 dni będzie działo się na tutejszych trasach.

Dystanse od kilkuset metrów do 10 km, w tym biegi dzieci i młodzieży szkolnej oraz sztafety. Czekają nagrody i medale. Dla wytrwałych klasyfikacja festiwalowa, w której skład wchodzą Bieg wokół rynku, Bieg nocny (oba biegi jeszcze dziś), Bieg Mateuszowy - tylko 5 km (sobota) oraz Bieg po Puszczy (niedziela)

Dziś przed nami dwa starty - o 21:00 pobiegniemy wokół najdłuższego rynku w Europie - Rynku w Pułtusku. Trasa niemal klasyczna - 1600 metrów, a klimat - historyczny. Biegamy brukowanymi uliczkami wzdłuż kamieniczek z XVIII i XIX wieku.

O 22:00 pobiegniemy śladami historii Pułtuska. Dystans 3,4 km. 

Warunki do biegania w Pułtusku są wyśmienite. Jest chłodno, ale nie zimno (co potwierdza dodatkowo obecność komarów). Jest szansa na znakomite wyniki. Pakiety startowe wydawane są od godz. 18:00 - chętnych nie brakuje. 

Niebawem kolejne wieści z Pułtuska.  

Szczegółowy plan imprezy - PONIŻEJ! 

Informator imprezy - TUTAJ

Zapraszamy do Pułtuska - zapisy trwają w Biurze Zawodów.


Pułtuski Festiwal Biegów to pierwsze takie wydarzenie w Pułtusku i samym Mazowszu. W weekend 16 - 18 września odbędą się cztery główne biegi oraz konkurencje towarzyszące. Gospodarzami imprezy są Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Dom Polonii w Pułtusku, a współorganizatorem oraz partnerem tytularnym - Fundacja Festiwal Biegów.

Zróżnicowane dystanse i atrakcyjne trasy sprawiają, że pułtuska impreza to propozycja nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla każdego kto lubi aktywnie spędzać czas.

Weź udział w biegu w okół najdłuższego rynku w Europie, w nocnym biegu ulicami starego miasta, w biegu po Puszczy Białej, w sztafecie na pułtuskim zamku i w wielu innych atrakcjach!

Program Pułtuskiego Festiwalu Biegów:

Piątek 16 września

21.00 - Bieg wokół najdłuższego rynku w Europie - 1,6 km

Na rozpoczęcie Festiwalu szybki bieg po jedynym takim rynku w Europie. Trasa wiedzie brukowanymi uliczkami otoczonymi kamienicami z XVIII i XIX wieku. W jednej z nich na kilka dni zatrzymał się Napoleon.

Nagrody (za miejsca I-III):

  • Open kobiet: 200, 150 i 100 zł
  • Open mężczyzn: 200, 150 i 100 zł

22.00 - Bieg nocny śladami historii Pułtuska - 3,4 km

Nocny bieg ulicami Starego Miasta z wyjątkową oprawą, dzięki której każdy będzie mógł poznać bogatą historię naszego średniowiecznego miasta.

Nagrody (za miejsca I-III):

  • Open kobiet: 200, 150 i 100 zł
  • Open mężczyzn: 200, 150 i 100 zł

Sobota 17 września

10.00 - Bieg Mateuszowy - 5 lub 10 km

Tradycyjny bieg ku czci patrona miasta - św. Mateusza. Trasa wiedzie po wyspach przy Narwi, na których położony jest Pułtusk. 

Nagrody - 5 km:

  • Open kobiet: 300, 250 i 160 zł
  • Open mężczyzn: 300, 250 i 160 zł
  • kategorie wiekowe (16-29, 30-49, 50+ lat): 150, 100 i 50 zł

Nagrody - 10 km:

  • Open kobiet: 300, 250 i 160 zł
  • Open mężczyzn: 300, 250 i 160 zł
  • kategorie wiekowe (16-29, 30-49, 50+ lat): 150, 100 i 50 zł

12.00 - Biegi rodzinne, biegi dzieci i młodzieży szkolnej

Biegi na różnych dystansach zarówno dla najmłodszych dzieci jak i starszej młodzieży.


15.30 - Bieg przebierańców

Zabawa biegowa, gdzie nie liczy się czas, a najbardziej kreatywny strój.


18.00 - Sztafeta zamkowa - 4 x 1km

Bieg sztafetowy dla czetroosobowych drużyn. Wyjątkowa trasa na terenie Zamku Domu Polonii, a także przez historyczny most wiodący do głównej bramy Zamku.


Niedziela 18 września

9.00 - Bursztynowy bieg po Puszczy Białej - 10 km

Finałowy bieg Festiwalu z trasą wiodącą przez malowniczą Puszczę Białą stanowiącą ostoję dla wielu coraz rzadziej spotykanych roślin i zwierząt.

Nagrody:

  • Open kobiet: 300, 250 i 160 zł
  • Open mężczyzn: 300, 250 i 160 zł
  • kategorie wiekowe (16-29, 30-49, 50+ lat): 150, 100 i 50 zł

10.30 - Zakończenie Festiwalu i wręczenie nagród

Nagrody:

Klasyfikacja festiwalowa - suma czasów z 4 biegów (Bieg wokół rynku, Bieg nocny, Bieg Mateuszowy - tylko 5 km oraz Bieg po Puszczy).

  • Open kobiet: 600, 400 i 300 zł
  • Open mężczyzn: 600, 400 i 300 zł
  • kategorie wiekowe (16-29, 30-49, 50+ lat): 250, 150 i 100 zł

Pula nagród finansowych imprezy to blisko 22 000 zł! 

Każdy uczestnik Biegu Bursztynowego, Biegu Mateuszowego oraz klasyfikacji festiwalowej otrzyma pamiątkową koszulkę.

Zapisy do imprezy trwają już tylko w biurze zawodów. Zapraszamy! 

Regulamin imprezy: TUTAJ 

Plan sytuacyjny:

Organizatorem Pułtuskiego Festiwalu Biegów jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Dom Polonii w Pułtusku.

Współorganizatorem oraz Partnerem tytularnym jest Fundacja Festiwal Biegów.

Współorganizatorzy:

Miasto Pułtusk
MKS Pułtusk
Stowarzyszenie Pultovia
Lider Winnica

Honorowy patronat sprawują:

Minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów
Burmistrz Miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce