Radomski Maraton Trzeźwości

Opublikowane w wt., 13/11/2012 - 09:47

Już po raz siódmy Radom gości Maraton Trzeźwości, który rozegrany został 4 listopada. Dlaczego warto warto zapisać sobie ją w kalendarzu imprez biegowych opowiada Paweł Bródka.

Organizatorem biegu byli Klub Maratończyka, UKS Technik Radom, MOSiR i po raz pierwszy w roli roli organizatora powstałe przed kilkoma miesiącami Stowarzyszenie Biegiem Radom. Trasa bardzo dobrze oznakowana i prowadziła wokół zalewu na Borkach. Każdy kilometr był oznakowany i otaśmowany. Na dystansie jednego okrążenia, czyli minimaratonu pobiegło ponad 60 osób a zwyciężyli Radomianie Damian Krzosek przed Łukaszem Pawińskim, wśród kobiet najszybsza była Majka Dyoniziak z LKB Rudnik. Na królewskim dystansie 10 okrążeń, czyli maratonu zwyciężył Michał Zacharko 2: 47: 18 z Zakopanego drugi był debiutujący w maratonie Bogumił Podleśny 2: 52: 41, kolejni to Radomianie Mariusz Michalski 2: 53: 04 Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy, Piotr Kaniewski 2: 55; 01 i Marcin Osiński 2:58:30. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była radomianka Agata Wieruszewska. Maraton ukończyło 180 osób. Na dystansie półmaratonu zwyciężył Lukasz Kutryn a wśród kobiet wygrała Karolina Waśniewska.

- Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, pogody i atmosfery ? przyznał po zawodach Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!?, organizator biegu. ? Mam nadzieję, że za rok, zorganizujemy maraton po raz ósmy.

Godna polecenia, kameralna impreza z niskim wpisowym 30 zł. Oryginalne szklane puchary zaprojektowane i wykonane przez hutę szkła Trend Glas. Po biegu każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal, zaś przed biegiem pakiet startowy z czapeczką i ciekawymi szklankami. Punkt żywieniowy na każdym kółku - izotonik, woda, banany, czekolada, elektroniczny pomiar czasu - wyniki na bieżąco, strefa kibica, dużo muzyki, a po biegu grochóweczka, kiełbaska, kawa, herbatka. Dzień wcześniej pyszny makaron na pasta party to wszystko charakteryzuje imprezę w Radomiu. Polecam!

Autor jest Ambasadorem Festiwalu Biegowego.