Radosne medale MŚ Aleksandra Kossakowskiego i Krzysztofa Wasilewskiego! Brawo!

Opublikowane w pt., 08/11/2019 - 19:55

Aleksander Kossakowski startujący z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim zdobył brązowy medal w biegu 1500 m podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata w Dubaju.

O prawo startu w finale Polacy walczyli w czwartek. Bieg eliminacyjny do łatwych nie należał. Z  rytmu wybił naszych biegaczy upadek Fiedora Rudakowa. Ostatecznie Rosjanin został zdyskwalifikowany, a Aleksander i Krzysztof zdobyli kwalifikację z dużym Q. Finał zdominował Julio Cesar Agripino do Santos. Brazylijczyk prowadził niemal od pierwszego okrążenia. Linię mety przekroczył z czasem 4.07,02. Pozycją wicemistrza świata musiał się zadowolić rekordzista świata na tym dystansie Samwek Mushai Kumani. Kenijczyk pobiegł najlepiej w tym sezonie – 4.08,47.

Polacy obronili brązowy medal sprzed dwóch lat i poprawili rekord życiowy – 4.08,71. Na mecie nie kryli radości.

Medal Aleksandra Kossakowskiego i Krzysztofa Wasilewskiego to dopiero początek czekających nas emocji biegowych w Dubaju. Jakub Nicpoń awansował do finału biegu 400 m grupy T13 (zawodnicy niedowidzący).

Tymczasem po dwóch dniach zmagań, Polska cieszy się z czterech medali. Pierwszego dnia zmagań to nasi zawodnicy zdobyli największą liczbę krążków. Srebrne medale wywalczyli Lech Stoltman w pchnięciu kulą i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem. Dyskobol Robert Jachimowicz zakończył start z brązowym medalem. Wszyscy trzej zrobili minimum na Tokio.