Radośnie po warszawskich wydmach. Rusza jesienny cykl Wesołych Biegów Górskich


Opublikowane w pt., 26/10/2018 - 18:38

Sezon biegów górskich w Warszawie (jakkolwiek dziwnie to z pozoru brzmi) rozkręca się na dobre. Kilka dni temu pisaliśmy o Biegu Górskim Entre, który odbędzie się na Górce Moczydłowskiej 17 listopada. A już w sobotę w Starej Miłośnie rozpocznie się jesienna odsłona cyklu Wesołych Biegów Górskich.

To seria czterech kameralnych biegów, rozgrywanych na trzech dystansach, do tego dwa dystanse dla amatorów nordic walking. Przepiękne lasy na mazowieckich wydmach i – jak sama nazwa imprezy wskazuje – radosna atmosfera zawodów, to znaki firmowe Wesołych Biegów Górskich – Jesień 2018. 

W zawodach, o których zimowym wydaniu (rusza w grudniu) stołeczni biegacze mówią często „młodszy brat Falenicy”, startują biegacze nie tylko z Warszawy, ale i z dalej położonych miejscowości Mazowsza. Spora część pojawia się w Starej Miłośnie regularnie. Mierzą się w ten sposób ze swymi „tradycyjnymi” rywalami, ale także z „życiówkami”, ustanowionymi na tej trasie.

A ta, choć w nizinnej Warszawie, daje nieźle w kość. Na 2-kilometrowej pętli, którą trzeba pokonać 5, 3 lub 1 raz (dystanse do wyboru to 10, 6 i 2 km), są 3 solidne, długie podbiegi (zwłaszcza na ostatnim można nierzadko usłyszeć bogaty repertuar mocno niecenzuralnych okrzyków) i kilka drobniejszych.

Zgłaszać się można na poszczególne biegi albo cały cykl, wypełniając formularz internetowy lub w biurze zawodów przed biegiem.

Impreza organizowana jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wesoła miasta stołecznego Warszawy.

PF

zdj. Piotr Siliniewicz Silne Studio


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce