Radunka Run debiutuje w kalendarzu imprez


Opublikowane w pt., 22/02/2019 - 08:40

Za nieco ponad miesiąc, 31 marca punktualnie o godzinie 8:00 i 11:00 z miejskiego Stadionu w Kolbudach wystartują zawodnicy na trasy nowej biegowej imprezy o nazwie Radunka Run - informuje Fundacja Wspierania Aktywności Społecznej „Endorfina”, gospodarze imprezy.

- Radunka Run to nasz pierwszy własny projekt, który jest ukoronowaniem naszych wieloletnich doświadczeń w organizowaniu sportowych imprez. Chociaż specjalizujemy się w organizacji biegów Ultra w Kotlinie Kłodzkiej, to postanowiłyśmy przenieść trochę gór na pomorze 

Podczas Radunka Run na zawodników czekają trzy dystanse: Ultra Radunka 50 km, Celuj w Dziesiątkę 10 km i Nordic Walking 5 km.

Ultra Radunka to bieg na terenie typowo crossowym: pola, lasy a także niewielkie górki znajdą się na dystansie 50 km. Start i meta usytuowane są na Stadionie Miejskim w Kolbudach. Motywem przewodnim biegu są leśne ścieżki, łąki, które wiodą przez urokliwe zakątki Gminy Kolbudy, ale również wzdłuż i wszerz rzeki Raduni. Szybka crossowa trasa to idealna propozycja dla osób chcących poczuć, czym są biegi na dystansie ultra - zachęcają

Celuj w Dziesiątkę to bieg na dystansie 10 km. Ideą tego biegu jest obiegnięcie Zbiornika Bielkowskiego wałami, które ciągną się wzdłuż linii wody. Podobnie jak Ultra Radunka bieg ten jest typowo crossowy, który może zachwycić urokliwymi widokami jeziora.

5 km Nordic Walking jest organizowane dla fanów Nordic Walking, aby łączyć całe rodziny w sportowym duchu, chcieliśmy aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nawet ten kto biegać nie lubi.

Poza rywalizacją dorosłych, planowane są biegi dla najmłodszych, aby zaszczepić w dzieciach sport od najmłodszych lat, aby propagować aktywne spędzanie czasu.

- Dlatego Radunka Run zapowiada się na prawdziwie rodzinną imprezę sportową, w której każdy znajdzie coś dla siebie! - podkreślają organizatorzy

Szczegółowe informacje dotyczące tras, imprezy i zapisów dostępne są TUTAJ i TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!

źródło: Fundacja Wspierania Aktywności Społecznej „Endorfina” 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce