„Rak. To się leczy!” w Poznaniu: Ruszyły zapisy


Opublikowane w czw., 28/08/2014 - 15:34

28 września w Poznaniu odbędzie się już trzeci w tym roku Bieg Charytatywny „Rak. To się leczy!”. Tym razem trasa prowadzić będzie wokół Jeziora Maltańskiego. Do pokonania będzie ok. 5,3 km.

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu całe rodziny. Każdy, kto pokona trasę – biegiem lub marszobiegiem – otrzyma medal kampanii „Rak. To się leczy!”. Czekają także atrakcyjny pakiet startowy oraz szansa na wygranie jednej z nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia, a na najlepszych w poszczególnych kategoriach – złote, srebrne i brązowe medale.

W ramach wydarzenia, tuż przed startem, zorganizowana zostanie wspólna rozgrzewka, podczas której symbolicznie będzie można zrobić „rakowi wspak”. W miasteczku zdrowia natomiast będzie można bezpłatnie wykonać mammografię i skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji. Muzyczną atrakcją poznańskiego biegu będzie występ zespołu Shata Qs – zwycięzcy szóstej edycji programu „Must Be The Music”.

Opłata startowa wynosi 35 zł (w dniu biegu 45 zł). Jak informują organizatorzy, środki zebrane z zapisów zostaną przekazane na zwiększenie liczby bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oraz działania edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”.

Współorganizatorem cyklu biegowego jest ING Życie, a gospodarzem POSiR Malta. Patronat honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania.

Zapisy

Lista startowa

mat. pras. / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce