Red. Henryk Szewczyk nie żyje. Drugie oczy redakcji

Red. Henryk Szewczyk nie żyje. Drugie oczy redakcji


Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci redaktora Henryka Szewczyka - jednego z najbardziej zasłużonych dziennikarzy na Sądecczyźnie, z którym mieliśmy okazję współpracować także przy okazji PKO Festiwalu Biegowego. 

Red. Henryk Szewczyk zajmował się przede wszystkim sprawami społecznymi, lokalną polityką. Z jego głosem liczyli się miejscy rajcy, decydenci województwa małopolskiego, przedstawiciele władz krajowych na szczeblu Parlamentu czy ministerstw. Pisał tak, że można było zazdrościć, był erudytą i świetnym mówcą.

Pisał też o Krynicy, Forum Ekonomicznym, Festiwalu Biegowym. Podczas trzydniowych zmagań biegaczy był zawsze drugimi oczami naszego  portalu. Wyławiał wszystko to, co umknęło oczom naszych redaktorów, podkreślał lokalne wątki krynickiej imprezy, czy to na łamach naszego portalu czy macierzystego portalu i miesięcznika "Sądeczanin", którego był redaktorem naczelnym. Choć przyglądał się wszystkiemu z boku, był nie mniej zapracowany co my...

Pracował dla „Gazety Krakowskiej”, „Czasu Krakowskiego”, tygodnika „Echo”. Jeszce wczoraj, mimo rekonwalescencji po operacji kręgosłupa, zamieszczał informacje w portalu Sądeczanin... Zmarł w wieku 57 lat, niespodziewanie, pozostawiając w żałobie rodzinę, znajomych, środowisko dziennikarskie Sądecczyzny. 

Niech spoczywa w pokoju.

Redakcja

Polecamy również:


Podziel się: