Rekord Guinessa z... trojaczkami w wózku!


Pogodzenie opieki nad dziećmi z bieganiem nie zawsze jest łatwą sprawą. Tymczasem Amerykanka Ann Marie Cody, mama trojaczków, znalazła na to sposób. Biega z dziećmi, bije rekordy świata i do tego dzięki bieganiu udziela się charytatywnie.

Dzieci urodziły się w 33 tygodniu ciąży i wiele tygodni spędziły w szpitalu w Mountain View. Zdaniem biegaczki, gdyby nie starania tamtejszych lekarzy, jej dzieci mogłyby nie przeżyć, dlatego postanowiła się odwdzięczyć.

Rodzinne biegi zapoczątkowała w czerwcu ubiegłego roku. W listopadzie, gdy trojaczki nie skończyły jeszcze roku, wyruszyła na trasę półmaratonu, pchając wózek z pociechami. Na metę dotarła po godzinie, 47 minutach i 59 sekundach, bijąc rekord świata w maratonie z wózkiem z trojaczkami (zobacz wideo). Przy okazji zebrała również fundusze na szpital, w którym na świat przyszli jej dwaj synowie i córka.

Ten rekord kilka dni temu został pobity przez inną mamę trojaczków. Ashlee Eskelsen, która ubiegłoroczny maraton w Bostonie biegła w ciąży, w połowie marca ukończyła Mongomery Half Marathon w czasie 1:47:29 i czeka na ratyfikację swojego rekordu.

Z kolei Ann Marie Cody ma już nowy rekord na koncie. Modesto Marathon ukończyła z wynikiem 4:06:33, co daje jej tytuł najszybszej maratonki pchającej wózek z trojaczkami. Wynik czeka na zatwierdzenie w Księdze Guinnesa. Na konto szpitala trafiły nowe fundusze.

Według nowej rekordzistki bieganie z dziećmi, to świetna rodzinna rozrywka, zwłaszcza że jej trojaczki traktują maraton jak czas na drzemkę.

IB

Źródło: El Camino Hospital / Business Wire


Polecamy również:


Podziel się: