Rekordowa Dobrucowa. 4. Marszobieg Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach


Opublikowane w sob., 09/11/2019 - 17:42

Tradycyjnie na początku listopada miłośnicy biegania oraz nordic walking spotkali się w Dobrucowej w powiecie jasielskim na Marszobiegu Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach. W tegorocznej, już czwartej edycji imprezy wystartowało ponad 160 osób.

Po powitaniu uczestników biegu i marszu przez pomysłodawcę imprezy, sołtysa wsi Jarosława Lulę oraz dyrektora GOKu Bartłomieja Smykę, nastąpiło przejście na nowo otwierany most, a następnie pod pomnik na złożenie kwiatów. Zgromadzeni minutą ciszy oddali cześć ofiarom obozu w Szebniach.

Następnie, zgodnie z planem dnia, wyruszono na 3 i 6 km trasę biegnącą przez las w Dobrucowej.

– Cztery lata temu udało się nam odnowić to wyjątkowe miejsce pamięci i z roku przybywa nam coraz więcej uczestników naszego marszobiegu. Na pierwszym było około 30 osób. Rok temu już ponad 100, a w tym ponad 160 osób postanowiło w ten sposób uczcić pamięć ofiar obozu w Szebniach. Serce się raduje, że nasza impreza cieszy się tak dużą popularnością i przybywa na nią coraz więcej osób. W naszym marszobiegu doceniamy wszystkich uczestników i każdego traktujemy jako zwycięzcę – mówi Jarosław Lula, organizator i pomysłodawca marszobiegu.

Po marszu i biegu wszyscy mogli posilić się pyszną kiełbaską, kawą i ciastem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrucowej. Każdy z uczestników otrzymał też pamiątkowy medal.

Marszobieg był darmowy dla wszystkich chętnych. Organizatorzy spisali się na medal, i to złoty medal. Okazuje się, że da się zorganizować wspaniałą imprezę bez żadnego wpisowego. Mało tego. Sołtys Jarosław Lula, zapewniał przed biegiem, że nikt nie wyjedzie od niego głody... i tak też było. Pyszne ciasto domowe przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, napoje zimne i gorące, kiełbasa na gorąco, kiełbasa pieczona na ognisku, upominki dla dzieci, parking i sanitariaty na miejscu i do tego pięknie przygotowana trasa po lesie (nawet liście zostały usunięte!), a to tego wspaniała pogoda, były atutami tej imprezy. I za to serdecznie dziękujemy!

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce