Rekordowe bieganie w 5. Widackim Biegu Niepodległości


Opublikowane w pon., 04/11/2019 - 11:56

W niedzielę 3 listopada w Widaczu w gminie Miejsce Piastowe odbył się już jubileuszowy 5. Widacki Bieg Niepodległości. Trasa biegu była bardzo widokowa i liczyła prawie osiem kilometrów.

– Bieg przeznaczony był dla wszystkich chętnych z podziałem wiekowym kobiet i mężczyzn. W tym roku wystartowała rekordowa ilość biegaczy bo ponad 180 osób. Takiej frekwencji jeszcze nie mieliśmy – mówi zadowolony Radosław Sidor, organizator biegu.

Po raz pierwszy pobiegły też dzieci, które rywalizowały na krótszych dystansach. Łącznie w Widaczu razem z dziećmi pobiegło prawie 240 osób. To rekord frekwencji tej imprezy.

Ruszyliśmy w trasę o godzinie 12, po odśpiewaniu hymnu narodowego. Prawie ośmiokilometrowa trasa wiodła częściowo drogą asfaltową oraz drogami polnymi przez las i łąki. Nie było w tym roku silnego wiatru, który zawsze towarzyszył nam w Widaczu.

Jako pierwszy na metę przybiegł Hubert Wierdak reprezentujący aktywnakorczyna pl (28:15). Wśród pań zwyciężyła Magdalena Kolanko z OSP Głowienka (35:10). Szczegółowe wyniki: TUTAJ

Bieg zorganizowany został przez: radnego oraz radę sołecką z Widacza, Gminny Ośrodek Kultury, gminę Miejsce Piastowe przy wsparciu miejscowych jednostek OSP. Oczywiście imprezę wsparli sponsorzy i wolontariusze. Na mecie na zawodników jak co roku czekał pyszny posiłek,a wszyscy chętni mogli upiec sobie kiełbaskę na wspólnym ognisku. Było też tradycyjnie coś na ząb...., a wyjątkowy smak miała „kawówka”.

Organizatorzy biegu w Widaczu byli jak co roku bardzo gościnni. Dopełnieniem wspaniałej organizacji były okolicznościowe medale, piękna pogoda, puchary i nagrody dla najlepszych oraz tradycyjne losowanie nagród. W tym roku los po raz kolejny uśmiechnął się także do mnie i z biegu wracałem z wygraną lampką czołową. Oby więcej tak przyjaznych i dobrze zorganizowanych biegów czekało na biegaczy jak w Widaczu.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce