Rekordowe tłumy chcą na Maraton Londyński!


Opublikowane w pt., 11/05/2018 - 10:09

Maraton Londyński śrubuje własny rekord zainteresowania. Do przyszłorocznej edycji zgłosiło się aż 414 168 osób! Szczęśliwcy zostaną wyłonieni jesienią podczas loterii.

W zeszłym roku w stolicy Wielkiej Brytanii chciało wystartować 386 050 maratończyków. Teraz wynik ten został poprawiony o ponad 28 000 osób (7,3% przyrost). To więcej niż w zeszłym roku... ukończyło pięć największych polskich maratonów! W sumie w Poznaniu, Krakowie, dwóch maratonach rozgrywanych w Warszawie i Wrocławiu finiszowało 27 596 osób.

Wśród zgłoszony biegaczy zdecydoawana większość to Wyspiarze. Organizatorów cieszy duże zainteresowanie pań - blisko 44% aplikacji z terenu Wielkiej Brytanii złożyły biegaczki. Większość zgłoszeń stanowią też debiutanci w Londynie. Tylko, albo aż, 66 292 zgłoszeń pochodzi z zagranicy.

Niektórzy na start w Londynie czekają długo. Im większe zainteresowanie imprezą, tym mniejsza procentowa szansa na szczęście w losowaniu. Ale gdy już staje się na starcie, zapomina się o latach, gdy nie przychodziła radosna wiadomość.

- Maraton w Londynie to niesamowite doświadczenie, na które czekałem co najmniej 6 lat, cierpliwie składając aplikację. Udało się w końcu dostać. Bez względu na uzyskany wyniki, było warto. Rozgrzewka obok ubóstwianego na Wyspach Mo Faraha, niesamowicie skromnego Kipchoge czy legendarnego Bekele... Ulice pełne rozentuzjazmowanych kibiców, bez pustego miejsca.... Do tego bardzo atrakcyjna turystycznie trasa z finiszem w okolicach pałacu Buckingham, skąd historycznie wzięły się dodatkowe kilometry na dystansie maratonu… - wylicza Sebastian Wojciechowski, uczestnik tegorocznej edycji.

- Organizacja imprezy jest bez zarzutu. Światowa elita i ogromna sub-elita, z fantastycznymi osiągnieciami. Rzesze ludzi w przebraniach, po prostu cieszącym się biegowym świętem brytyjskiej stolicy. Warto to przeżyć na własnej skórze! - podkreśla Sebastian.

Jeszcze do niedawna za najpopularniejszy maraton na świecie uznawany był Maraton Tokijski. W 2016 roku zgłosiło się tam 309 82 uczestników, przy limicie uczestników 35 500 osób. W stolicy Wielkiej Brytanii może wystartować nawet o 15 000 osób więcej.

39. Virgin Money London Marathon wystartuje 28 kwietnia 2019 roku.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: