Rekordowy Runmageddon Trójmiasto

Opublikowane w wt., 11/06/2019 - 09:28

Około 8 tysięcy Runmageddończyków stanęło na starcie morskiego wydarzenia. Pogoda choć zmienna i lekko burzowa nie przeszkodziła śmiałkom w pokonaniu morskich tras ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Pierwszy dzień ekstremalnych zmagań przywitał uczestników gorącem i przedburzową aurą. Rano wystartowali biegacze ocr-owi serii Elite, a tuż po nich od 8:00, co 15 minut swoją ekstremalną przygodę rozpoczynali uczestnicy serii Open, dla których start to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Tego dnia w Runmageddonie pobiegli też debiutanci, którzy pokonali 3 kilometry i ponad 15 przeszkód. Ich startom towarzyszyło prawdziwe urwanie chmury i rzęsisty deszcz.

W sobotę, z ekstremalnym wyzwaniem zmierzyły się m.in. modelka Osi Ugonoh i trenerka personalna Natalia Tober. Dziewczyny pokonały 6-kilometrową formułę Rekrut naszpikowaną 30 przeszkodami. Potwierdziły, że wystarczy odrobina determinacji i wiary w siebie, by wszystko stało się możliwe.

Pierwszy dzień zakończył się startem formuły Nocny Rekrut, w której wystartowało prawie 500 osób. Runmageddończycy przemierzali po ciemku wody morza, piaski plaży i ścieżki parku Kolibki.

W niedzielę na trasę wybiegli uczestnicy, którzy nie boją się długich dystansów. Ich zadaniem było pokonanie 12-kilometrowego odcinka z 50 przeszkodami.

Swoją ekstremalną przygodę miały okazję tez przeżyć dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat. Mali Runmageddończycy dzielnie pokonywali zieloną trasę i specjalnie dla nich przygotowane przeszkody Runmageddonu. Podczas gdyńskiego eventu Miasteczko Kibica tętniło życiem, a uczestnicy wydarzenia korzystali z atrakcji przygotowanych przez partnerów biegu.

And the winners are...

W sobotę rano, jako pierwsi ścigali się zawodnicy serii Elite. Profesjonalni biegacze ocr-owi pokonywali dystans 6 kilometrów z 30 przeszkodami. Jako pierwszy na linię mety dobiegł Sylwester Wilk (Wilk trenuje) z czasem 42 minuty i 7 sekund. Tuż za nim dotarli Kacper Kąkol oraz Robert Bandosz.

Wśród kobiet najlepsza okazała się być Dorota Gadzińska (Koniuch OCR). Pokonała ona trasę w 1:03:20. Drugi wynik osiągnęła Anna Raczyńska, a trzeci - Patrycja Szostek.

W niedziele, na trasie formuły Classic najlepszymi byli Marta Sprawka (Husaria Race Team), która trasę 12 km pokonała w 2:03:39 oraz Tomasz Krawczyk z tej samej drużyny, który dobiegł z czasem 1:21:37. Drugie miejsce na podium wywalczyli: Aniela Żukowska i Mateusz Krawiecki, a trzecie: Beata Kuraś i Kacper Kąkol.

Źródło: Runmageddon