"Gratulujemy. Zostałeś Człowiekiem z Żelaza" [ZDJĘCIA]

 

"Gratulujemy. Zostałeś Człowiekiem z Żelaza" [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 01/06/2014 - 22:13

 Dzisiaj każdy jest człowiekiem z żelaza  powiedział Wojciech Kulczyński, dyrektor Endusport, o zawodnikach, którzy ukończyli rekordowy pod względem frekwencji Triathlon Sieraków.

Na liście startowej widniały nazwiska 1600 osób. Mimo, że nie wszyscy stanęli na starcie, w zawodach wzięło udział ok. półtora tysiąca śmiałków, których zmagania trwały przez 2 dni.

W sobotę na trasę wyruszyli uczestnicy dłuższego dystansu. Dla nich organizatorzy przewidzieli 1900m pływania, 90 kilometrów etapu kolarskiego i biegowy półmaraton. Zawody odbywały się w otoczeniu jezior i lasów Sierakowa, wypoczynkowej miejscowości położonej ok. 70km od Poznania. Dopisała również pogoda, a wraz z nią doping licznie zgromadzonych kibiców.

Najszybszym zawodnikiem długiego dystansu okazał się Adam Kacper z Częstochowy, który ma już na swoim koncie wiele zwycięstw i kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Kanadzie. W Sierakowie uzyskał czas 4:07:37.

Pierwszą kobietą na mecie długiego dystansubyła Olga Ziętek.

Niedziela należała do zawodników krótszego dystansu, w ramach którego pokonali 850m w wodzie, 45km rowerem i 11 km biegiem. Tym razem najszybszy był Filip Przymusiński (2:04:27), który szykuje się do startu w hawajskich zawodach Ironman. Pewnie właśnie dlatego wystartował w Sierakowie dwukrotnie i dzień wcześniej zajął 8. miejsce na dłuższym dystansie. – Najtrudniej było uwierzyć w siebie  powiedział  zawodnik organizatorom tuż po przekroczeniu mety.

Najszybszą kobietą połówki Triathlonu Sieraków była Katarzyna Pastwa.

Zawody były także atrakcją dla kibiców. Już w piątek na trasie duathlonu rywalizowały dzieci, a rywalizacji towarzyszyły pokazy flyboardu i wyścigi na trenażerach.

 Dzisiejsza impreza to dopiero początek sportowych emocji, które czekają miłośników triathlonu w tym sezonie. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody – odbędą się one m.in. w Kołobrzegu, Szczecinie i w Poznaniu- powiedział Wojciech Kulczyński.

IB

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce