Rekordy Guinnessa w Toronto to nie tylko szybki banan


Opublikowane w wt., 22/10/2019 - 12:50

Melvin Nyairo, Kenijczyk w kostiumie banana stał się newsem dnia, po tym jak do mety zmierzał wśród kobiet z elity maratonu w Torontu i z czasem 1:15:35 został najszybszym biegaczem w owocowym przebraniu na dystansie półmaratonu.

Ambitny banan "postraszył" maratończyków w Toronto. Pobił Rekord Guinnessa! [WYNIKI POLAKÓW]

Bananowy biegacz nie był jednak jedynym uczestnikiem imprezy, który chciał poprawić rekord Guinnessa.

Na trasach obydwu dystansów próbowało się z tym zadaniem zmierzyć 22 uczestników. Nie wszystkim się udało. W półmaratonie padło 8 Rekordów Guinnessa. Z sukcesu cieszyła się m.in. Aysha Mirza, która w stroju postaci z bajki, a dokładniej Jasmin z Alladyna, linię mety przekroczyła z czasem 1:53:26. Rekord Guinnesa ustanowił również kowboj - 1:51:29, mężczyzna w kimonie treningowym - 1:27:03, kobieta w stroju warzywnym - 1:53:09 czy małżeńska para, której łączny czas wyniósł 3:12:23.

Okazji do ustanowienia nowego rekordu nie przepuścił także Michal Kapral. Ten kanadyjski biegacz polskiego pochodzenia regularnie zmienia zapisy w Księdze Rekordów Guinnessa. Ma już na swoim koncie maraton, półmaraton i 10-kilometrowy połączony z żonglerką. W Toronto utrudnił sobie zadanie, pokonując dystans półmaratonu... w podskokach. Linię mety przekroczył, czy też raczej przeskoczył, z czasem 2:12:46

Podczas pełnego maratonu padło 6 nowych Rekordów Guinnessa. Najszybszym maratończykiem w kostiumie został Jared Levine. 47-latek w roli antybohatera filmowego nabiegał 3:02:02. Zmieniły się również rekordowe wyniki biegu w kostiumie azteckim, piłkarskim, tenisowym i koszykarskim. Najwolniejszym uczestnikiem Toronto Marathon w przebraniu był Joe Ajoy, który jako gracz quidditcha (fikcyjna gra sportowa znana z cyklu powieści o Harrym Potterze) do mety dobiegł po 4 godzinach, 2 minutach i 31 sekundach - z pełnym wyposażeniem!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce