Renata Grabska: moje biegi wrześniu i październiku 2019

Opublikowane w śr., 16/10/2019 - 14:45

Nestorka podkarpackich biegów podsumowuje swoje ostatnie starty.

• Jubileuszowy 10. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

Blisko 9 tysięcy osób biegało i maszerowało przez 3 dni w Krynicy-Zdroju (dokładnie 8 705 uczestników – red.). To nowy rekord frekwencji imprezy! Sportowej rywalizacji towarzyszyły koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. Wandą Panfil czy Joanną Jóźwik. Był również urodzinowy tort - smakował wybornie! - i okazje do wspomnień.

Przez 3 dni i noce po krynickim deptaku biegały dzieci i dorośli, amatorzy i zawodowcy, kobiety i mężczyźni, osoby z kijkami i bez, „krawaciarze” i przebierańcy. Można było wybierać spośród 30 konkurencji. Nagrodą głowną był samochód Toyota yaris, który wylosowano wśród uczestników wskazanych biegów.

Ja biegłam w Życiowej Dziesiątce, z Krynicy do Muszyny. W ramachtego biegu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters. W swojej kategorii wiekowej – K65-69 - zajęłam drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzyni kraju masters. Mój czas - 51:11. Zostałam również wyróżniona okazałym pucharem i piękną różą z drewna jako Ambasadorka „Głosu Seniora”. Impreza bardzo udana, przeprowadzona profesjonalnie; zaangażowanie organizacyjne ogromne! Wszyscy Ambasadorzy dziękowali za tę organizację na Bankiecie Ambasadorskim.

• 6. Przemyski Bieg Uliczny na dystansie 10km (22.10.2019)

Kolejna bardzo dobrze zorganizowana impreza biegowa w Przemyślu. Na starcie stanęło 160 kobiet oraz 470 mężczyzn. Przed biegiem głównym ścigały się dzieci i młodzież. Dopingowały całe rodziny! Imprezie towarzyszył piknik sportowy.

Wygrywali biegacze z Ukrainy - Raita Oksana (36:56) i Andrzej Starzyński (31:57). Ja w K60 zajęłam pierwsze miejsce, z czasem 53:31.

• 7. PKO Maraton Rzeszowski (05-06.10.2019)

Każdy mógł sobie wybrać dystans, dostosowując start do swoich możliwości. Ja, w swojej domowej imprezie postawiłam na sobotni bieg na 5 km, który poprzedzał niedzielne zmagania maratończyków.

Pobiegło ok. 700 osób. Zanim wystartowali dorośli, rozegrano biegi młodzieżowe w kilkunastu kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

Bieg główny wygrywali Walentyna Kiliarska z Ukrainy (16:24) oraz Hillary Kimaiyo z Kenii (14:28). Ja w kategorii K60 zajęłam pierwsze miejsce, w czasie 25:07.

Impreza zorganizowana profesjonalnie. Zdecydowanie warto biegać nad Wisłokiem!