Reprezentacja Polski na MŚ


Opublikowane w pon., 16/09/2019 - 11:50

44 zawodników będzie reprezentować Polskę podczas 17. IAAF Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce. Najważniejsza lekkoatletyczna impreza roku rozpocznie się 27 września w stolicy kataru – Dosze – i potrwa do 6 października.

Blisko połowę biało-czerwonych, którzy powalczą o medale światowego czempionatu stanowią przedstawiciele konkurencji technicznych. Na liście zgłoszonych nie zabrakło m.in. rekordzisty Polski w pchnięciu kulą Michała Haratyka, czy jego krajowego rywala – również świetnie dysponowanego – Konrada Bukowieckiego, który w sobotę w Chorzowie ustanowił rekord Europy U23 wynikiem 22.25.

W rzucie młotem Polskę będą reprezentować złoty i brązowy medalista mistrzostw z 2017 roku, czyli Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. Duże nadzieje na wysoką lokatę wiązane są także ze startem tyczkarzy – Pawła Wojciechowskiego oraz mającego w tym sezonie na koncie już wynik 6.02 Piotra Liska.

Wśród pań trzon ekipy stanowią Aniołki Matusińskiego, stawiane w gronie faworytek sztafety 4 x 400 metrów. W polskim zespole nie zabraknie także m.in. wracającej na wielką światową imprezę Marii Andrejczyk, czy legitymujących się medalami mistrzostw Europy i świata młociarek Joanny Fiodorow i Malwiny Kopron.

Kontuzje wykluczyły z udziału w czempionacie rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk, wicemistrzynię Europy w biegu na 1500 metrów Sofię Ennaoui oraz tegorocznego mistrza Europy do lat 23 w rzucie oszczepem Cypriana Mrzygłóda.

Pełny skład reprezentacji:

źródło: PZLA


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce