Robert Karaś mistrzem globu w podwójnym Ironmanie! REKORD ŚWIATA!

Opublikowane w sob., 31/08/2019 - 08:56

W 2018 r. wygrał Mistrzostwa Świata Triple Ultra Triathlon, bijąc przy okazji rekord globu (30:48:57). Teraz powtórzył ten wyczyn na dystansie Double Ironman! Robert Karaś – heros triathlonu!

Robert Karaś mistrzem i rekordzistą świata w potrójnym Ironmanie! Ultraheros!

"Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas, by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać" – pisał przed startem na swoim fanpage Robert Karaś, doskonale oddając charakter rywalizacji. Tu startują tylko najlepsi (do zawodów w Poniewieżu na Litwie przystąpiło 46 zawodników) – wygrywają najsilniejsi.

W konkurencji, w której do pokonania jest 7,6 km trasy pływackiej, 360 km trasy rowerowej oraz podwójny maraton, nie ma miejsca na jakąkolwiek słabość czy pomyłkę w treningi, żywieniu, nawadnianiu, przygotowaniu sprzętu. Z wszystkich tych zadań Robert Karaś wywiązał się perfekcyjnie, nie tylko wygrywając zawody, ale też miażdżąc rekord świata – 18:44:38!

W wodzie nasz zawodnik spędził 1:46:54, na rowerze 9:55:01, a w biegu - 7:00:48 (średnie tempo biegu 5:07 min./km).

Robert Karaś odzyskał swój rekord świata na dystansie podwójnego Ironmana z 2017 r. (19:44:42), który w tym roku, o minutę i 45 sekund poprawił Rait Ratasepp. Estończyk także startował w Poniewieżu, sięgając po srebrny medal. Do Polaka stracił ponad godzinę i 12 minut.

Podium MŚ Double Ironman dopełnił Francuz Arnaud Selikov (blisko 4 godziny straty do Roberta Karasia).

Robert Karaś poszedł w ślady Jerzego Górskiego, który w 1991 r. jako pierwszy Polak zdobywał mistrzostwo świata Double Ironman.

Impreza w Poniewieżu jeszcze trwa – startuje w sumie 11 Polaków. Wyniki na żywo: TUTAJ