Robert Kubica nie załapał się na Maraton Londyński


Opublikowane w wt., 13/03/2018 - 15:15

Zespół wyścigowy Williams Martini Racing ogłosił udział w tegorocznej edycji Virgin Money London Marathon! Rejestrując się do imprezy zespół wybrał ścieżkę charytatywną z celem 12 tys. funtów (zebrano już blisko 750 funtów). Rozpoczął też przygotowania do wiosennego startu.

Jak informuje Williams w komunikacie prasowym, w maratonie pobiegnie 6 pracowników zespołu. Drużyna „Superstar Six” będzie „mieszanką doświadczenia i młodości”, a w składzie zespołu znajdą się maratońscy debiutanci.

Biegowe trykoty w barwach Williamsa przywdzieją: dyrektor marketingu Chris Murray (dla którego będzie to trzeci maraton w karierze), sekretarz generalny zespołu Mark Biddle, Amanda McReynolds z działu marketingu (drugi maraton w karierze), dyrektorka działu HR Nicola Salter i Manager ds. Strategii i Analityki Rebecca Dyer. Dwie ostatnie panie zadebiutują na dystansie 42,195 km.

Koordynatorem przygotowań zespołu do startu w londyńskim maratonie został Graeme Hackland, szef biura komunikacji, który ma na koncie kilkanaście ukończonych maratonów.

Biegacze teamu Williams Martini Racing ostro wzięli się do pracy. Podczas niedawnych testów Formuły 1 w Barcelonie w godzinach wieczornych pokonali kilka kółek toru Circuit de Barcelona-Catalunya.

Oczywiście żałujemy, że na maratońskiej trasie nie zobaczymy (na razie?) Roberta Kubicy. Polak od tego roku jest kierowcą rozwojowym Williamsa i wraz z inżynierami przygotowuje bolidy dla kierowców zespołu.

Polak wrócił do Formuły 1 m.in. dzięki bieganiu. Jak mówił w wywiadach, nigdy nie był tak sprawny fizycznie (kontuzjowana ręka przeszkadza mu tylko w codziennych czynnościach) a formę wypracował w siłowni i na bieżni.

Nowy sezon Formuły 1 wystartuje 25 marca w Australii. Virgin Money London Marathon zaplanowano na 22 kwietnia.

red. / mat. pras.

fot. mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce