Rodzeństwa biegają i dominują w Opocznie

Opublikowane w pon., 23/09/2013 - 15:42

W sobotę 21 września odbyła się impreza „Opoczno Biega” na dystansie 3 km. Zawody poprzedzały wyścigi kolarskie w ramach MTB Eliminator. Na starcie stanęło 27 osób, chociaż nie wszyscy ukończyli zawody. Cztery z sześciu medali podzieliły między siebie dwa rodzeństwa.

Łucja i Szymon Wiktorowicz oraz Justyna i Jakub Woźniak zdominowali konkurentów. W tej familiadzie minimalnie lepsze okazało rodzeństwo Woźniaków,  gdyż zdobyli 1. i 2. miejsce w swoich klasyfikacjach. Natomiast Wiktorowiczowie „tylko” 1. i 3. lokaty. - Wszyscy pochodzą ze sportowych rodzin. Łucja i Szymon są medalistami Mistrzostw Polski w biegach górskich na długim dystansie. Z kolej Jakub z Justyną wygrywają także imprezy triathlonowe i duathlonowe - mówi Jacek Wojtarek, organizator biegu.

Mimo dobrych warunków do przeprowadzenia zawodów frekwencja nie była taka, jakiej się spodziewano. - Niestety sobotni ranek nie każdemu pasował, żeby wziąć udział w zawodach. Praca, wyjazdy, to się jakoś nawarstwiło. Nawet lokalni biegacze pytali, czy nie mogę przełożyć zawodów na niedzielę, jednak byliśmy imprezą towarzysząca zawodom kolarskim i nie mogłem tego zrobić -  dodaje Jacek Wojtarek.

Pierwsza „rodzinna” edycja Opoczno Biega, czyli próby zorganizowania biegu masowego w tym mieście, może nie była udana, ale organizator się nie poddaje. Za rok przed zawodami MTB kolejne podejście do rozbiegania Opoczna i dania szansy amatorom.