Rodzinna Sztafeta Pamięci na Mokotowie - „wyjątkowe wydarzenie”

 

Rodzinna Sztafeta Pamięci na Mokotowie - „wyjątkowe wydarzenie”


Opublikowane w pon., 07/10/2019 - 10:59

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór 4 października 2019 r. w Parku Promenada, w sercu warszawskiego Mokotowa.

Dwa dni po zakończeniu obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Dzielnica Mokotów zorganizowała pierwszy raz Sztafetę Pamięci. Dla mnie, jako osoby związanej z Mokotowem od urodzenia, było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

Przed startem mieszkańcy Mokotowa zapaliliśmy znicze pod tablicą upamiętniającą pomordowane w Powstaniu dzieci (przy ul. Śmietany).

Trzyosobowe rodzinne sztafety musiały pokonać dystans 1944 metrów (3 x 648 metrów). Dystans nawiązywał oczywiście do roku wybuchu Powstania.

Biegały rodziny, choć nie wszyscy trzymali się tego założenia. Ja jestem dumny, że udało mi się namówić do udziału m.in. mojego tatę, dla którego był to pierwszy start w jakimkolwiek biegu! I choć zajęliśmy miejsce bliżej końca niż początku, to dla mnie sam fakt jego startu jest prawdziwym zwycięstwem w tym biegu!

Wydarzenie miało wyjątkową, klimatyczną oprawę, z pochodniami i piosenkami powstańczymi. Odpowiednio krótki dystans sprzyjał frekwencji. Z przekonaniem mogę powiedzieć - zachęcajcie swoich bliskich do aktywności fizycznej, warto!

By zapewnić komfort uczestnikom, bieg podzielono na dwie serie. W pierwszej pobiegły wyłącznie zespoły, które miały w swoich składach dzieci. Racjonalne rozwiązanie, zapewniające komfort i bezpieczeństwo.

Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z drugiej serii. Odpowiednio z czasami: pierwsza sztafeta: 6:12, druga sztafeta: 6:37 i trzecia sztafeta: 7:09. W sumie na starcie stanęło 56 sztafet, w tym i sztafeta z burmistrzem Mokotowa w składzie.

Wyjątkowy był również medal, bo połączone trzy części składały się w obrys dzielnicy.

Pełne wyniki: TUTAJ

Michał Sułkowski, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce