Rozbiegana Warszawa w ostatni weekend stycznia okiem ambasadora

 

Rozbiegana Warszawa w ostatni weekend stycznia okiem ambasadora


Opublikowane w wt., 02/02/2021 - 10:03

Ostatni weekend stycznia ze słońcem z samego rana.

Sobota

Park Skaryszewski w sobotę od godziny około 8:00 ożywa. Śnieg, który spadł poprzedniego dnia, pozwala biegać i chodzić na nartach. O godzinie 9:00 nieformalna grupa „NieParkrun – park Skaryszewski” jak co sobota stawia się na start 5km biegu. Po biegu herbata, ciasteczka. Od godziny 10:00 na alejkach widać biegaczy, którzy pokonują trasy wirtualnego biegu „Bieg Wedla”. Trochę później widać chodziarzy z kijkami w ramach wirtualnego biegu „Bieg Wedla”. A od godziny 10:30 to tu to tam widać osoby, które poszukują punktów schowanych na terenie Parku. Niektórzy biegają w ramach o-run „Bieg Wedla”, a nie którzy w ramach „Zima na Pradze”. Na alejkach pojawiają się biegacze w pomarańczowych koszulkach – biegają i pomagają Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku wirtualny bieg można biegać wielokrotnie i zbierać kilometry. Pojawiło się kilka grup trenujących biegaczy. Oprócz wirtualnych i realnych biegaczy i chodziarzy Park napełnia się spacerowiczami. Cały Park rusza się. Wirtualni biegacze z „Biegu Wedla” odbierają medali i kubek gorącej czekolady w sklepie „Wedla”. My z Iriną wybraliśmy najpierw NieParkRun 5km – trudno było biegać po świeżym  śniegu. A potem o-run w ramach „Bieg Wedla”.  Dziwny był ten bieg – samoobsługa na każdym kroku. Ale organizacja była bardzo dobra.

 

Niedziela

Młociny w niedziele od samego rana wypełniają się biegaczami, narciarzami i rowerzystami. Przeważa kolor – pomarańczowy – WOŚP – biegamy i pomagamy. Widać wolontariuszy
z puszkami. Ludzie z ochotą wypełniają puszki wolontariuszy. A trochę dalej przy szkole 77 zawodnicy z mapą i kompasem szukali punktów dla WOŚP. Biegali, szukali i pomagali. Swoich sił spróbował burmistrz Bielan – Grzegorz Pietruczuk. Tym razem z Iriną wybraliśmy bieg na 5km dla WOŚP z grupą Sportmaniacy, a potem z mapą poszukaliśmy punktów na trasie - „Maniak”, przygotowaną WKS „Watacha”.

Irina i Andrzej Hulaniccy – ambasadorzy Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce