Run 4 a Smile - w weekend wirtualne pomaganie w Nowym Sączu. Przyłącz się!


Opublikowane w śr., 03/06/2020 - 09:32

W tegorocznym, siódmy już Międzynarodowym Bieg Charytatywnym Run 4 a Smile w Nowym Sączu każdy będzie pokonywał trasę samodzielnie.

"Jedynym limitem jest własna wytrzymałość, a najważniejszym z bodźców - chęć pomocy Stasiowi Gołębiowi, choremu 6-latkowi"

- zachęcają gospodarze wydarzenia, który zaplanowano na najbliższy weekend.

W tym roku biegniemy, maszerujemy, jedziemy na rowerach, rolkach, czy deskorolkach, w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach w naszych domach, ogrodach i na balkonach. A wszystko to po uśmiech chorego Stasia Gołębia i już w najbliższy weekend 6-7 czerwca

Staś cierpi na rzadką chorobę genetyczną, zespól Kabuki i inne schorzenia z nią związane. Między innymi od urodzenia ma problem z przełykaniem. Przeszedł operację antyrefluksową i obecnie jest odżywiany głównie przez gastrostomię.

Wpłaty indywidualne za udział w rywalizacji, w wysokości minimum 10 zł, zostaną przemnożone dzięki hojności sponsorów. Zebrane fundusze w całości zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie  i rehabilitację Stasia Gołębia, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda. Wpłaty: http://www.sc.org.pl/stasgolab.

Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Arkadio, Kordian Cieślik, Tomasz Kowal, Ewa Novel, Orkiestra, Posions i The Sunflowers.

Run 4 Smile to przedsięwzięcie studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University. Impreza gromadzi w Miasteczku Galicyjskim i Lasku Falkowskim co roku ponad pół tysiąca uczestników w różnym wieku, w tym wielu obcokrajowców. W imprezę zaangażowanych jest ponad 70 wolontariuszy.

Zmaganiom sportowym na 3-5- kilometrowej trasie biegu głównego - cztery wygrane Barbary Grucy! - towarzyszy akcja charytatywna na rzecz dzieci.

opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce