Run or Death - inwazja Zombi na Łódź

Run or Death - inwazja Zombi na Łódź


Run or Death „SKAŻONA BAZA” to bieg w klimacie horroru na dystansie 5 km, która zadebiutował w październiku ubiegłego roku w Warszawie. Tym razem Zombi i upiory zawitają do Łodzi – start 13 maja przy ulicy Pryncypalnej 94.

– Run or Death to nietypowy bieg przygotowany z myślą o fanach aktywności fizycznej, horrorów i gier wideo oraz po prostu dla sympatyków dobrej zabawy, na którym pojawią się „żywe trupy” czyhające na „życia” uczestników biegu. Żeby wziąć udział w zabawie należy wybrać odpowiedni pakiet – UCZESTNIKA lub ZOMBI – wyjaśniają organizatorzy w komunikacie prasowym.

Impreza odbędzie się na niedostępnym na co dzień terenie byłej jednostki wojskowej 1933 w Łodzi. Zadaniem uczestnika jest pokonanie trasy o długości 5 km na terenie „SKAŻONEJ BAZY”. Trasa przebiega przez strefy: Składowisko Odpadów, Military Area, Kwarantannę i Trupi Pociąg, a w każdej ze stref na biegacza będą czyhać zombi.

Na starcie uczestnik otrzyma cztery szarfy przypięte do pasa, symbolizujące jego cztery życia. Misją zombi, czyli nieumarłych zamieszkujących wzdłuż trasy w „SKAŻONEJ BAZIE”, jest zabranie biegnącemu szarf, „zarażenie go” i wciągnięcie do swojego mrocznego świata.

Zawodnik, który dobiegnie do mety z przynajmniej jedną szarfą ocaleje i otrzyma medal SURVIVOR, jeśli jednak przybiegnie do mety bez szarfy symbolizującej życie podzieli los nieumarłych otrzymując medal INFECTED.

Dodatkową trudność stanowi ograniczony czas, w którym trzeba pokonać trasę. Bieg nie może trwać dłużej niż 60 minut, a czas każdego uczestnika będzie mierzony profesjonalnym sprzętem do pomiaru czasu.

– Żeby jak najwierniej oddać klimat imprezy, każdy ze 120 Zombi będzie poddany profesjonalnej charakteryzacji. Przygotowanie jednego Zombi trwa około 30 minut. Charakteryzację wykonuje się profesjonalnymi kosmetykami, specjalnie przygotowaną „krwią” oraz silikonami, dzięki którym powstają wiszące kawałki „skóry”, dlatego „rany” wyglądają realistycznie – objaśniają organizatorzy.

Przy pracy nad wizerunkiem Zombi będzie pracowało od samego rana 10 profesjonalnych charakteryzatorek, tak, aby od godziny 13:00 Zombi byli gotowi i czekali na pierwszych uczestników pierwszej serii biegu.

Tak uczestnicy Run or Death bawili się w TRUPIM LESIE podczas zeszłorocznej edycji:

– Jak będzie 13 maja w SKAŻONEJ BAZIE? Po której stronie staniecie? – zapraszają organizatorzy.

Liczba pakietów dla Uczestników jest ograniczona do 1000, a liczba pakietów Zombi - do 120 miejsc.

Run or Death w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org


Polecamy również:


Podziel się: