Rusza PKO Grand Prix Gdyni. Wystartuj w Biegu Urodzinowym i pomagaj!


Opublikowane w pt., 15/02/2019 - 07:25

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim będzie pierwszym z cyklu zawodów PKO Grand Prix Gdyni. Zawody rozpocznie rywalizacja dzieci i młodzieży 16 lutego. Bieg główny odbędzie się dzień później. Jego uczestnicy mogą wziąć udział w charytatywnej akcji „biegnę dla Nikosia”.

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim upamiętnia nadanie Gdyni praw miejskich 10 lutego 1926 roku. To jedna z ważnych dat także w historii PKO Banku Polskiego, który w tym roku obchodzi 100-lecie powstania. Bank powołany w lutym 1919 roku, jako Pocztowa Kasa Oszczędności, szybko stał się ważną częścią gospodarki i angażował w kluczowe inwestycje II RP. PKO współfinansował powstanie portu w Gdyni, dzięki czemu miasto mogło się dynamicznie rozwijać. Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim przypomina także o tym fakcie z historii miasta i jego mieszkańców.

Doskonałym sposobem na świętowanie jubileuszu miasta jest udział w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. W tym roku starty młodzieżowe, Bieg Malucha i marsze nordic walking zostaną rozegrane w sobotę 16 lutego. Bieg główny na 10 km wystartuje w niedzielę 17 lutego o godz. 10.00 na wysokości Narodowego Stadionu Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 10.

W ubiegłym roku udział w biegu głównym wzięło ponad 3000 osób, a kolejny tysiąc biegaczy uczestniczyło w biegach towarzyszących. Główną rywalizację, drugi rok z rzędu, wygrał Tomasz Grycko, który 10 kilometrów pokonał w 29 minut i 41 sekund. Za nim uplasował się Marek Kowalski oraz Eryk Dobrowolski. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Nowakowska z czasem 35:45. Na drugim stopniu podium stanęła Ewelina Paprocka, a za nią uplasowała się Kamila Pobłocka-Dobrowolska.

Pobiegnij dla Nikosia

Podczas imprez sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy odbywającego się 17 lutego Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim mogą dołączyć do akcji na rzecz Nikosia. 7-letni Nikoś cierpi na zespół wad wrodzonych, który powoduje m.in. problemy z kręgosłupem (duża skolioza) przez to słabszą wydolność oddechowo-krążeniową. Aby poprawić codzienne funkcjonowanie chłopca, niezbędna jest specjalistyczna operacja kręgosłupa i ciągła rehabilitacja, na którą zbierane są środki.

Zachęcamy do udziału w akcji. Wystarczy wystartować i ukończyć bieg z przyczepioną do koszulki kartką z napisem „biegnę dla Nikosia”. W zamian za zaangażowanie uczestników w akcję, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na konto organizacji, której Nikodem jest podopiecznym – Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Kartki będzie można odbierać 15 lutego (15:00 – 20:00) i 16 lutego (8:00 – 20:00) w Biurze Zawodów.

– Każdemu kto włączy się w akcję biegową, składamy jako rodzice serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc udzieloną w ten sposób naszemu synowi Nikodemowi. Dzięki organizacjom takim jak Fundacja PKO Banku Polskiego mamy siłę walczyć dalej – mówi Patrycja Liniewicz-Myszka, mama 7-letniego Nikodema.

PKO Grand Prix Gdyni składa się z czterech biegów. Po Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim zapraszamy do udziału w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim (21 maja), Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim (28/29 maja) oraz w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada). Rejestracja na te wydarzenia odbywa się poprzez stronę: http://grandprixgdyni.pl.

opr. red. / PKO BP

fot. gdyniasport.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce