Rusza Transgrancanaria. Magda Łączak faworytką rundy UTWT


Opublikowane w śr., 20/02/2019 - 16:18

Biegiem na dystansie 264 km rozpoczęła się tegoroczna Transgrancanaria. Na sześciu dystansach 20 edycji imprezy wystartuje 4 000 biegaczy. 1 808 z nich to cudzoziemcy z 63 krajów. Największą popularnością przy zapisach cieszył się główny, 128-kilometrowy bieg, zaliczany do cyklu Ultra-Trail World Tour. Chęć startu wyraziło 901 osób. W tej grupie znalazło się 31 Polaków.

Główny bieg rozpocznie się 22 lutego, a jego faworytką jest zwyciężczyni sprzed roku Magda Łączak, która w tym roku będzie broniła tytułu w towarzystwie m.in. Miao Yao - zwyciężczyni Hong Kong 100 w 2018r., Caroline Chaverot - zwyciężczyni Hardrock 100 czy Lisy Borzani - zwyciężczyni Tor des Geants z 2017r.

Czterokrotna zwyciężczyni Biegu 7 Dolin jest już na miejscu i testuje zmiany na trasie.

„Dziś pierwszy raz biegałam po zmienionym w tym roku odcinku trasy (pozostałą część znam z roku ubiegłego). Jestem mile zaskoczona jak ładny widokowo jest ten odcinek i jak fajne ścieżki są w tej części”

– pisze na swoim profilu Magda Łączak.

W rywalizacji mężczyzn faworytem jest dwukrotny triumfator imprezy i obrońca tytułu sprzed roku Pau Capell. Hiszpan miniony rok może zaliczyć do udanych. Stał na podium UTMF, TDS, Laveredo i Eiger Ultra.

Na Gran Canarii o zwycięstwo będą rywalizować także m.in. Cristofer Clemente - trzeci przed rokiem, Hayden Hawks - zwycięzca Lavaredo Ultra Trail 2018, Min Qi - zwycięzca Hong Kong 100, Anthony Gay – szósty zawodnik Trangrancanarii z 2017 r. czy Dmitry Mityaev – trzeci w TDS (pamiętny pojedynek z Marcinem Świercem) oraz kilku mocnych zawodników hiszpańskich.

Na razie trwa Trans360o. Najszybsi zawodnicy mijają właśnie 80. kilometr. W stawce biegu są również Polacy. Pod nieobecność zwycięzców dwóch poprzednich edycji, otwartą pozostaje kwestia, kto będzie triumfował w tym roku (livetracking: TUTAJ).

Strona imprezy: www.transgrancanaria.net

IB

fot. archiwum mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce