Ruszyły zapisy na 41. Maraton Warszawski


Opublikowane w czw., 31/01/2019 - 14:04

Do startu największego maratonu w kraju A.D. 2018 pozostało 8 miesięcy. To sporo czasu na przygotowanie się do pierwszego biegu na dystansie 42 km 195 m lub do treningu pod nową życiówkę. Bez względu na motywacje, każdy kto 29 września stanie na starcie Wielkiego Biegu będzie mógł być z siebie dumny - zachęcają gospodarze imprezy z Fundacji "Maraton Warszawski".

Zapisy na 41. Maraton Warszawski właśnie się rozpoczęły. Wystarczy wejść na stronę wydarzenia pzumaratonwarszawski.com, kliknąć przycisk „Zapisz się” i postępować zgodnie z instrukcjami. Zachęcamy do wzięcia udziału i przypominamy: im szybciej – tym lepiej. Do końca marca obowiązują najniższe stawki opłaty startowej. Przygotowania do biegu na królewskim dystansie warto zacząć już teraz.

Na mecie zeszłorocznego, jubileuszowego biegu zameldowało się 7 541 biegaczy. 40. PZU Maraton Warszawski nawiązywał do tradycji pierwszego maratonu, który w nietypowy sposób łączył sport ze sztuką. Najlepsi Polacy, poza nagrodami pieniężnymi, otrzymali obrazy zdolnych polskich artystów. 

Impreza od lat ma wymiar charytatywny. W ramach akcji #BiegamDobrze biegacze mogą wspierać wybrane przez siebie fundacje, wśród których znajdują się m.in.: Rak’n’Roll, Spartanie Dzieciom, WWF, Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Synapsis, Non Iron, Fundacja Wcześniak, UNICEF oraz PAH. W ramach ubiegłorocznego maratonu i biegów towarzyszących uczestnicy zebrali ponad pół miliona złotych!

Od 37. edycji biegu, kiedy zainaugurowano akcję #BiegamDobrze, uczestnicy zgromadzili na cele charytatywne już w sumie 4 miliony złotych!

41. Maraton Warszawski wystartuje w niedzielę 29 września o godzinie 9:00. Trasa jak zawsze poprowadzi przez najciekawsze miejsca stolicy, tak aby przyjemność z biegu mieli zarówno sportowi turyści jak i biegacze z Warszawy.

Wszystkie informacje oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie internetowej: http://pzumaratonwarszawski.com/

źródło: Fundacja Maraton Warszawski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce