Shegumo i Jarzyńska wygrywają Maraton Łódź. Zbigniew Bródka biegał na 10 km [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 13/04/2014 - 23:54

W Łódź Maratonie „Dbam o Zdrowie” i towarzyszącym ALE 10k Run wystartowało w niedzielę łącznie ponad 4200 biegaczy. Wygrali polscy faworyci imprezy.

Królewski dystans sygnowany przez znaną markę aptek zwyciężył Yared Shegumo czasem 2:10:41. Drugi na mecie z niewielką stratą zameldował się Hassan Mokaya (Kenia), trzecie miejsce dla Gelgelo Tona Outoya (Etiopia). W rywalizacji Pań drugi raz z rzędu zwyciężyła Karolina Jarzyńska z czasem 2:28:12. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Kenii – Gladys Kibsoi, a trzecie Swietlana Stanko (Ukraina).

Niestety Karolinie Jarzyńskiej nie udała się próba pobicia rekordu Polski. Wynik osiągnięty w Łodzi jest jednak jednym z najlepszych w historii maratonów w Polsce. – Jestem szczęśliwa ze zwycięstwa, ale pozostaje pewien niedosyt. Dałam z siebie wszystko na co było mnie dzisiaj stać – zapewniła na mecie wielokrotna medalistka mistrzostw kraju na stadionie i w hali.

W pełni usatysfakcjonowany był Shegumo. Dla niego to drugi start w Łodzi. – Trasa była trudna technicznie, mimo to pobiegłem niemal dwie minuty szybciej niż w ubiegłym roku. Rywale byli bardzo mocni i do końca nie mogłem być pewny końcowego sukcesu – powiedział organizatorom ubiegłoroczny triumfator PZU Maratonu Warszawskiego, druga z polskich nadziei, obok Henryka Szosta, na medal sierpniowych ME w Zurychu.

Na uwagę zasługuje również bardzo dobra postawa Marcina Chabowskiego, który w łódzkim klasyku zajął 5. miejsce z czasem 2:11:23 i wypełnił minimum na szwajcarski czempionat.  Zawodnik zapowiedział jednak, że nie planuje udziału w  tej imprezie.

Razem z maratończykami biegano na 10 km. Zwyciężyli Maciej Miereczko z Włocławka oraz Dominika Stelmach z Warszawy. W biegu ALE 10k run wziął udział również Zbigniew Bródka, Mistrz Olimpijski z Soczi w panczenach.