SIŁA. 2. Koszęcińska Dycha przed nami [ZGŁOSZENIA]


Opublikowane w wt., 25/09/2018 - 10:47

Z grudniowym terminem i lokalizacją w małej miejscowości, pierwsza edycja biegu okazała się strzałem w dziesiątkę! - W drugiej odsłonie będzie jeszcze ciekawiej – zapowiadają organizatorzy. Już można się zapisywać.

W grudniu 2017 r. zabrakło miejsc na liście startowej i konieczna była dogrywka zapisów. Ta potrwała… kilka minut. Po biegu... niedosyt, że już po imprezie. Posypały się nagrody – dla „Złotego Biegu”, za „Najlepszy Debiut 2018 roku”.

Mimo, że bieg odbywa się w małej miejscowości, jego organizatorzy starają się aby biegaczom nie zabrakło niczego. Do dyspozycji biegaczy jest prawie całe zaplecze GOSiR, czyli szatnie, depozyt, wiele łazienek, parking – jak wylicza Marek Grund, pomysłodawca i organizator Koszęcińskiej Dychy, Ambasador Festiwalu Biegów.

Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku GOSiRu. Tam również po biegu odbędzie się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy. – Na mecie każdy z zawodników otrzyma przepiękny pamiątkowy medal (nie chcemy jednak na razie zdradzać jak wygląda) oraz będzie mógł zjeść ciepły posiłek. Również tak jak w zeszłym roku nieodpłatnie będzie można wypić cieplutką kawę i herbatę. Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe oraz trofea sportowe – zapowiada Marek Grund.

W organizację biegu włącza się Wójt Gminy Koszęcin, Pan Zbigniew Seniów, Gmina Koszęcin, a także Nadleśnictwo Koszęcin, po którego terenie prowadzi trasa biegu.

– Trasa w 99% będzie taka sama jak w ubiegłym roku, czyli leśne ścieżki, mostki, górki, nierówny teren – objaśnia Marek Grund.

Ci, którzy biegali w Koszęcinie w zeszłym roku wiedzą, że przed samą meta czeka niespodzianka, coś, co przez budowniczego trasy jest nazwane „BONUSEM”. – Strzeżcie się! – śmieje się Marek Grund. Dodaje, że na trasie pojawi się kolejna dodatkowa „niespodzianka”

Co nowego w tym roku ?

– Jedną z nowości będzie nowy „bonus” na trasie. Druga nowość to kategoria drużynowa. Rozegramy też Mistrzostwa Gminy Koszęcin – wylicza gospodarz, który zwiększył też pule pakietów startowych – z 200 do 300. Jak sam mówi, to już „chyba naprawdę max jaki może ta trasa pomieścić”.

W pakiecie startowym znajdować się będzie m.in. gadżet biegowy. – Uchylamy zatem tajemnicę i przestawiamy wam projekt komina sportowego, który będzie idealny do biegania w chłodniejsze dni. Wysokiej jakości elastyczny komin specjalnie na drugą edycję Koszęcińskiej Dychy – mówi Marek Grund.

Szczegóły imprezy:

  • Start 1 Grudnia 2018, Koszęcin, ul Sportowa 1, przy bramie wejściowej na teren GOSiRu
  • Biuro zawodów: czynne od 9:30
  • Start biegu: godzina 12:00
  • Dekoracja i zakończenie: około godziny 14:30
  • Limit uczestników 300 osób
  • Fanpage imprezy: TUTAJ
  • Zapisy: TUTAJ

FestiwalBiegow.pl jest patronatem medialnym 2. Koszęcińskiej Dychy.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce