Silesiaman Triathlon w Katowicach odwołany


Opublikowane w pt., 23/08/2019 - 17:06

Zawody zaplanowane na niedzielę 25 sierpnia 2019 miały być trzecią imprezą w cyklu, po kwietniowym duathlonie w Katowicach i majowym triathlonie w Pszczynie. Zaplanowano rywalizację na dystansach 1/2, 1/4 i 1/8 IM. Na listach startowych są zarówno stali bywalcy odbywającego się od sześciu lat Silesiaman Triathlonu, jak i debiutanci. Niestety, nie będą oni mieli szansy, by stanąć na starcie. Na cztery dni przed zawodami organizator drogą mailową poinformował uczestników o odwołaniu wydarzenia.

„W związku z nieuzyskaniem zgody na wykorzystanie dróg podczas konkurencji rowerowej jesteśmy zmuszeni odwołać niedzielne zawody. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, wykorzystując wszelkie możliwe sposoby i relacje zbudowane przez ostatnie 6 lat organizacji zawodów żeby jednak zawody się odbyły. Niestety nie daliśmy rady.”

– napisano w rozesłanych do uczestników wiadomościach. Na listach startowych trzech dystansów widnieje prawie 400 osób.

Etap pływacki miał być rozegrany na Sztauwajerach, biegowy w Dolinie Trzech Stawów, problemem okazała się rywalizacja na etapie rowerowym. Jego trasę zaplanowano po ulicach miasta, w tym przez centrum i zabytkowe dzielnice Nikiszowiec oraz Giszowiec. To właśnie ich mieszkańcy musieliby pogodzić się z największymi utrudnieniami i blokadą osiedli na większość niedzieli. Organizatorzy nie otrzymali zgody na poprowadzenie trasy z wykorzystaniem dróg.

„Jesteśmy tym faktem ogromnie wstrząśnięci i nie wiemy co więcej Wam jeszcze napisać. Niestety dołączyliśmy do czarnej serii odwoływania zawodów triathlonowych w tym sezonie.
Strasznie nam przykro, bo wiemy, że wielu z Was przygotowywało się właśnie do tego startu.
Dla nas organizacja zawodów to pasja, możliwość wspierania aktywnego stylu życia, a to co się stało postawiło pod znakiem zapytania przyszłość organizacji czegokolwiek. Przepraszamy Was jeszcze raz i liczymy, że zaufanie, które budowaliśmy przez ostatnie 6 lat nie zostało zupełnie utracone.”

– napisali na stronie.

Niedoszli uczestnicy katowickiego triathlonu mogą liczyć na zwrot opłaty startowej a jeśli zdecydują się ją przenieść na dowolny start w 2020 roku, także na rabat w wysokości 50% na drugie zawody. O swojej decyzji powinni poinformować do połowy września, wysyłając wiadomość na adres: info@holistix.pl.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce