Sky Master 2019 z Polakami? Kwalifikacja jest


Opublikowane w wt., 15/10/2019 - 12:21

W sumie 67 zawodników z 25 krajów zakwalifikowało się do Sky Master, biegu zamykającego cykl Migu Run Skyrunner World. Start 19 października.

Bieg w formule Sky Master zostanie rozegrany po raz pierwszy. Prawo startu w nim wywalczyli sobie zawodnicy z najlepszej „30” rankingu generalnego, najlepszej „30” rankingu 52-tygodniowego, najlepszej „10” serii Super Sky oraz najlepszej „5” Sky Race.

Zawodnicy spotkają się na starcie we włoskim Limone. Do pokonania będą mieli 27-kilometrową trasą z 2600m przewyższeń i technicznym odcinkiem na Monte Carone.

O ostatnie punkty i nagrody w cyklu walczyć będą m.in. Oriol Cardona m.in. drugi zawodnik w Mt. Awa. Ruy Ueda - zwycięzca Mt Awa, Zaid Ait Malek, który w Livinio Skymarathon przybiegł na piątym miejscu, Jonathan Albon - trzeci w Mt. Awa i Daniel Antonioli - drugi w Livinio.

Wśród startujących pań najwięcej punktów zebrały Sheila Avilés - czwarta w Mt. Awa, Ragna Debats - druga w chińskim Yading, Johanna Åström - druga w Buff Epic Trail, Elisa Desco - zwyciężczyni Mt. Awa i Holly Page - piąta w Livinio.

Na liście zawodników z kwalifikacją na bieg finałowy znalazły się również polskie nazwiska. Bartłomiej Przedwojewski po zwycięstwie w Skyreca de Matheysins miałby prawo do startu, jednak z niego nie skorzysta, skupiając się na Golden Trail Series.

Natomiast na liście startowej Sky Masters jest Katarzyna Osipowicz, zwyciężczyni tegorocznego Seven Sisters Skyline, 50-kilometrowego biegu zaliczanego do serii Skyrunner w Irlandii. Bieg odbywał się w lipcu i to właśnie on przyniósł Katarzynie kwalifikację. W tym samym miesiącu, reprezentująca klub Glossopdale Harriers zajęła drugie miejsce w 56-kilometrowym Lakes Sky Ultra.

IB 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce