Sky Tower Run: Złoto MP dla Łobodzińskiego i Ficner


Opublikowane w pon., 27/05/2019 - 09:48

W niedzielę 26 maja we wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Po raz kolejny zawody przyciągnęły tłumy sportowców i kibiców - wystartowało ponad tysiąc osób. 

Jako pierwsza na 49 piętro wyruszyła aktorka i triathlonistka Joanna Jabłczyńska.

Później zawodnicy startowali kaskadowo co 20 sekund. Później zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 - 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita - najmocniejsi zawodnicy.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się, niepokonany od kilku sezonów, Piotr Łobodziński - tytuł mistrza obronił już po raz piąty, pokonując 1142 schody w zaledwie 4:58.

Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15.

W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach - pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56. 

Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat - pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07. Pełne wyniki TUTAJ.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało - mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie.

Na dzień przed emocjonującym wyścigiem można było wziąć udział w wielkiej rozgrzewce - Sportowym Weekendzie z Gwiazdami. 25 maja Sky Tower gościł m.in. Natalię Rybarczyk – Akademicką Mistrzynię Świata w Taekwondo. Zumba, porady, warsztaty, konkursy, wiele ciekawych wyzwań - to wszystko czekało na chętnych w Sky Tower. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych oraz rozgrywkach z nagrodami. W obydwa dni, dla wszystkich uczestników wydarzenia, otwarta była strefa Chill Out.

Źródło: Organizator


Nogami ambasadora

Szósta edycja SkyTower Run we Wrocławiu. Dla mnie szósta z rzędu. Tam zaczęła się moja przygoda ze schodami.

Z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki. W tym roku było to 85. miejsce open i czas 7:37.

Ze swojego występu jestem zadowolony przede wszystkim dlatego, że ostanie treningi są pod kątem biegu ultra, a schody nie pojawiały się w tym planie za często.

Pogoda idealna dzięki czemu na górze można było podziwiać panoramę Wrocławia i okolic.

Pozostaje czekać na kolejną edycję!

Adrian Szczekutowicz, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce