Śladem powstańców styczniowych w Puszczy Augustowskiej. Nocą!


Przypadającą w tym roku 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego Stowarzyszenie Woda Las postanowiło uczcić organizując Nocny Bieg Powstańca. Start 27 stycznia w Puszczy Augustowskiej.

Bieg ten w zależności od warunków atmosferycznych może okazać się biegiem, crossem lub survivalem. W przeciwieństwie do miejskich biegów nocnych, aż 80 procent trasy będzie przebiegało terenami leśnymi, w samym sercu Puszczy Augustowskiej. I to po zmroku.  

Zawodnicy wystartują pojedynczo co pół minuty (około 150 - 180 metrów) i pobiegną oświetlając trasę  latarką. Po drodze może niektórzy będą mieli szczęście spotkać leśne zwierzęta (wilki, żubry, dziki), których prosimy nie karmić. Styczniowego powstańca i konnych kozaków spotkają wszyscy. 

Powstańcom prosimy nie pomagać, na okoliczność płazowania szablą lub zostania obitym nahajką przez kozaków. To oczywiście żart ale w imprezie będą uczestniczyć rekonstruktorzy zaproszeni przez Nadleśnictwo Augustów, które przygotowało kilka niespodzianek. 

Trasa biegu będzie oznaczona świetlikami i pochodniami typu szwedzkiego (przecięty na krzyż pień drewna i podpalony). Zapłonie też kilka ognisk po trasie odstraszających wilki, które w tym okresie przechodzą okres rui. Myślimy ze poziom adrenaliny zawodników wzrośnie bardziej niż podczas tradycyjnego bieg

Nocny Bieg Powstańca w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Zapraszamy!

Organizatorzy

Stowarzyszenie Woda Las

Polecamy również:


Podziel się: