Słynni hokejowi bliźniacy zadebiutowali w maratonie


Opublikowane w czw., 16/05/2019 - 11:13

Byli hokeiści Vancouver Canucks, członkowie galerii sław tego klubu Daniel i Henrik Sedin pobiegli maraton w Vancouver. Obaj złamali 3h30!

Gwiazdorzy NHL, którzy zakończyli karierę po sezonie 2017/18, przez całą swoją karierę w zawodowej lidze występowali właśnie w Vancouver Canucks. Pod dachem klubowej hali Rogers Arena dumnie wiszą dwa proporce z numerami 22 i 33, z którymi Daniel i Henrik uganiali się za krążkiem.

Na początku maja bracia Sedinowie jeszcze raz zaprezentowali się kibicom w swoich ulubionych numerach, które tym razem przypięli do biegowych koszulek.

Co ciekawe, choć obaj mają identyczną przeszłość sportową i obaj robią wszystko RAZEM, zanotowali różne wyniki – 3:11:42 i 3:24:08. To świetne rezultaty biorąc pod uwagę wiek bliźniaków – 38 lat – oraz debiut na królewskim dystansie.

- To było fantastyczne! To nasz pierwszy bieg, myślę, że zrobimy to ponownie za rok! - zapowiedział Daniel Sedin.

Przed maratonem w Vancouver bracia Sedinowie biegali m.in. w górach Vancouver i Whistler. - Kocham bieganie – to ważna część naszej rutyny treningowej w czasie lata – mówił w ubiegłym roku Daniel Sedin dziennikarzom Dailyhive.com. - Kochamy biegi górskie i kolarstwo górskie. Od czasu do czasu startujemy. Pracujemy nad sobą! - dodał Henrik.

Maraton w Vancouver wygrali Japończycy Yuki Kawauchi i Yuko Miziguchi. Para ta weźmie niebawem ślub.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce