Słynni sportowcy Ambasadorami INEOS 1:59 Challenge


Opublikowane w sob., 14/09/2019 - 09:07

Złamanie 2 godzin w maratonie to na tyle duża sprawa, że nie tylko biegacze chcą dołączyć do tego historycznego przedsięwzięcia.

Eliud Kipchoge, który 12 października zamierza w Wiedniu pobiec w czasie uważanym za niemożliwy do osiągnięcia, nie tylko chce przesunąć własne granice. Jego celem jest również zainspirowanie innych do osiągania własnych celów i przekonanie ich, że ograniczenia nie istnieją.

W tym zadaniu mają mu pomóc ambasadorzy, których historie będziemy poznawać sukcesywnie do dnia bicia rekordu. Już wiadomo, że do zespołu ambasadorów dołączy m.in. Chris Froome (na zdjęciu).

Kolarz czterokrotnie wygrywał Tour de France, dwukrotnie Vuelta Espana i raz Giro d’Italia. Jednak to nie jego dotychczasowe osiągnięcia mają być przykładem pokonywania barier. Podczas rekonesansu trasy Critérium du Dauphiné Froome stracił panowanie nad rowerem i uderzył z dużą prędkością w mur domu. Skończyło się na wielu złamaniach i uszkodzeniu kręgu szyjnego.

Diagnoza nie przewidywała szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Dla Froome’a właśnie powrót na trasy tour’ów i najwyższe miejsca na podium, które zaplanował na 2020 r., mają być przesuwaniem granic i niezgodą na istnienie ograniczeń.

W roli ambasadora przesłania Kipchoge wystąpią także: pięciokrotny mistrz olimpijski w żeglarstwie Ben Ainslie oraz wielka postać narciarstwa alpejskiego, dwukrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata Herman Maier.

„Herminator” cztery sezony kończył z kryształową kulą. Trudno zliczyć wszystkie jego kryształowe kule w poszczególnych dyscyplinach. Triumfował w zjeździe, supergigancie i gigancie. Jego dominacja w narciarstwie alpejskim zakończyła się wypadkiem motocyklowym, po którym do dzisiaj ma zespoloną śrubą kość w prawej nodze. Jednak 3 lata po wypadku, z różnym skutkiem, wrócił do rywalizacji.

Organizatorzy zaprosili również Abdi Nageeyego. Ten biegacz na co dzień trenuje z Kipchoge. Na olimpiadzie w Rio był jedenasty. Metę w maratonie w Bostonie mijał jako ósmy zawodnik. Jego historia przekraczania granic zaczyna się w wieku 6 lat od roli somalijskiego uchodźcy. Mimo trudnych początków Abdi osiąga sukcesy sportowe w barwach Holandii.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce