Sportowiec orkiestra Szymon Klimza. Niepełnosprawność to nie wyrok


Startuje z powodzeniem w imprezach biegowych w kat. wózków ręcznych czy handbike. Jeździ też na nartach monoski, imponuje formą w boxie crossfit. Szymon Klimza udowadnia że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w aktywności fizycznej. I że chcieć, to móc. 

Sportowiec dołączył właśnie do drużyny Avalon Extreme, popularyzującej sporty ekstremalne zarówno wśród osób sprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Debiut w roli ambasadora wypadł okazale - Klimza wygrał trzecią edycję Wheel Throwdown, pierwszych w Europie zawodów crossfit dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 

- Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w nowej roli. Avalon Extreme odpowiada wartościom, które wyznaję w życiu, dlatego nie wahałem się ani chwili, gdy otrzymałem propozycję współpracy. Sport jest moją prawdziwą pasją. Jeśli przez podejmowane aktywności możemy inspirować innych, tym bardziej cieszę się, że dołączyłem do ekstremalnej drużyny Avalon Extreme – podkreślił Szymon Klimza.

Klimza dwukrotnie triumfował w jedynym w Polsce, ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie. Zwyciężył też w Battle of Europie w CrossFicie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach kraju zarówno w handbike’u czy monoski. 

Ambasadorem Avalon Extreme jest m.in. znany drifter Bartosz Ostałowski. 

red / org.


Polecamy również:


Podziel się: