Sprezentuj uśmiech dziecka. Zostań Biegowym Mikołajem


To ostatni moment, żeby włączyć się do akcji „Zostań Biegowym Mikołajem” organizowanej przez Sklep Biegacza. Potrzeba niewiele, żeby sprezentować uśmiech najmłodszym.

Już po raz trzeci Sklep Biegacza prowadzi świąteczną zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci. Żeby pomóc wystarczy odwiedzić jeden ze sklepów na terenie kraju i zostawić prezent(y) w specjalnym świątecznym koszu. Każdy sklep nawiązał współpracę z placówką opiekuńczą lub fundacją w swojej okolicy. Ta napisała listę potrzebnych rzeczy, coś w rodzaju listu do mikołaja.

I tak w Toruniu wspierana jest Fundacja Dorotkowo. Zbierane są hula hopy, skakanki, szarfy czy taśmy rehabilitacyjne Thera Band. W Łodzi Mikołaje pobiegną do Domu Dziecka przy ul. Drużynowej 3/5. W liście znajdowały się znajdują klocki, baterie, ręczniki kąpielowe, czy pieluchy tetrowe.

W Warszawie wsparcie trafi min. do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka.Wśród potrzebnych rzeczy są będzie żele pod prysznic męskie/damskie, kosmetyki, słodycze oraz artykuły piśmiennicze. Pełną listę można znaleźć na profilu społecznościowym Sklepu Biegacza.

– Wśród potrzeb i marzeń znajdują się artykuły papiernicze, kosmetyki i środki higieny, gry i zabawki. Nie zapominamy także o łakociach! Sprzęt sportowy bywa marzeniem, a i te staramy się realizować. Odzew jest spory, choć oczywiście potrzeby nieograniczone. Każdy prezent jest na wagę złota – zachęca Gabriela Snochowska ze Sklepu Biegacza.

To już trzecia edycja akcji „Zostań Biegowym Mikołajem”. Inicjatywa z roku na rok się rozwija.

– W poprzednich latach odzew był wspaniały! Idea jest taka by z prezentami, w towarzystwie biegaczy, pobiec. W kilku lokalizacjach nie było to możliwe, bo było aż tyle prezentów! Podarunki pojechały kilkoma samochodami, a biegacze dobiegli na miejsce - do wybranej placówki z uśmiechami na twarzach i czapkami mikołaja na głowach. To wspaniały, mobilizujący do działania widok – podkreśla nasza rozmówczyni.

Dziś tj. 5 grudnia finał akcji odbędzie się w Gdyni, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu. Do 6 grudnia, czyli „Mikołajek” trwać będzie zbiórka w Gdańsku, Warszawie, Lublinie i Łodzi. Dzień później zakończy się w Katowicach. Do 8 grudnia prowadzona będzie w Gdyni i Bydgoszczy. Najdłużej, bo do 9 grudnia prezenty mogą przynosić biegacze z Olsztyna. W poniedziałek zabiegani mikołajowie rozdali prezenty już w Krakowie.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: