Stadion Miejski w Sieradzu ma nowiutką bieżnię!

Stadion Miejski w Sieradzu ma nowiutką bieżnię!


Kosztem ponad 5 mln zł Stadion Miejski w Sieradzu doczekał się nowej murawy i nowej bieżni! Obiekt udostępniono sportowcom w środę, a jednym z pierwszych którzy testowali tartan był dwukrotny mistrz Polski w maratonie, olimpijczyk z Rio de Janeiro Artur Kozłowski.

Kozłowski pochodzi z Sieradza. Jest zachwycony metamorfozą, jaka dokonała się na obiekcie na którym stawiał pierwsze biegowe kroki. 

Kozłowski był jednym z tych sportowców, którzy dostąpili zaszczytu przecięcia wstęgi. W tym gronie znaleźli się także Agata Bednarek - wielokrotna mistrzyni kraju na 400m, olimpijka z Londynu, Agnieszka Bednarek  - specjalistka od trójskoku, Mistrzyni Polski Juniorów i Aleksandra Glapińska - trójskoczek, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Wszyscy są wychowankami MULKS MOS Sieradz.

Dzięki rewitalizacji na obiekcie można już organizować zawody lekkoatletyczne rangi mistrzostw Polski. A to nie koniec zmian - w planach jest jeszcze budowa zadaszonej trybuny i sztucznego oświetlenia.

Pieniądze na przebudowę stadionu znaleziono w budżecie miasta. Połowę wydatków pokrył grant z Ministerstwo Sportu i Turystyki.

red.


Polecamy również:


Podziel się: