Startuje Puchar Maratonu Warszawskiego. „Piątka” na dobry początek


W najbliższy weekend wytaruje kolejna edycja Pucharu Maratonu Warszawskiego. Cykl pięciu imprez z narastającym dystansem pomoże stołecznym biegaczom lepiej przygotować się do zmagań na królewskim dystansie.

Tradycyjnie inauguracja pucharowych zmagań będzie także „Urodzinami Janosika”, czyli wspomnieniem o Pawle Janeczku. Oficer Biura Ochrony Rządu i maratończyk zginął w kwietniu 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Rok temu sygnał do startu dał syn poległego oficera. W biegu wzięli też koledzy z BOR oraz wicepremier Piotr Gliński, Marszałek Senatu Stanisław Karczewskie oraz Minister Sportu i Turystyki Witolda Bańka.

Już 8 kwietnia uczestnicy rywalizować będą na dystansie 5 km. Na początek trasa prowadzić będzie alejkami Parku Skaryszewskiego. Co miesiąc dystans będzie jednak wydłużany. W ostatnim etapie, na początku sierpnia, uczestnicy pokonają 25 km.

W Pucharze Maratonu Warszawskiego nie jest prowadzona klasyfikacja generalna. Zwycięzców w kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć, wyłania się na podstawie liczby punktów zdobytych podczas całego cyklu. Premiowanych jest pierwsze 20 miejsc w kategorii. Żeby zostać sklasyfikowanym, trzeba ukończyć co najmniej trzy biegi.

Zapisy prowadzone są drogą internetową, można się też rejestrować w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi 20 zł za pojedynczy bieg oraz 80 zł karnet na cały cykl.

Start pierwszego etapu w sobotę 8 kwietnia o godzinie 10. Biuro zawodów znajdować będzie się w okolicach startu/mety.

Program startów:

  • 8 kwietnia - Puchar Maratonu Warszawskiego na 5 km (Urodziny Janosika), Park Skaryszewski
  • 20 maja - Puchar Maratonu Warszawskiego na 10 km
  • 10 czerwca - Puchar Maratonu Warszawskiego na 15 km
  • 8 lipca - Puchar Maratonu Warszawskiego na 20 km
  • 5 sierpnia - Puchar Maratonu Warszawskiego na 25 km

39. PZU Maraton Warszawski przebiegnie ulicami stolicy 24 września.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: