"Sto lat" i Bargiel na Piątce z Kucharem


Opublikowane w czw., 14/06/2018 - 15:57

Przed Andrzejem Bargielem wielkie wyzwanie. Wyrusza do Pakistanu. Wejdzie na K2 i zjedzie na nartach z wysokości 8611 m n. p. m.

Dwa dni przed wylotem, rekordzista biegu na Elbrus pojawił się na starcie Piątki z Kucharem, kolejnego biegu rozgrywanego w ramach Setki Stulecia pod Centrum Olimpijskim w Warszawie. Poświęcona była pamięci Wacława Kuchara, jednego z pierwszych polskich olimpijczyków, reprezentanta w piłce nożnej w 1924 r. w Paryżu.

Bargiel zrobił na biegaczach ogromne wrażenie. Trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie, pierwszy Polak, który wspiął się Sziszapangmę na nartach, a następnie zjechał z jej szczytu, okazał się niezwykle skromnym człowiekiem. Znalazł czas na wspólne zdjęcia, odpowiadał na pytania, a nawet, mimo napiętego grafiku, zdążył pokonać 5-kilometrowy dystans biegu, uprzednio dając sygnał do startu.

Setka Stulecia jest okazją tyleż biegową, co i towarzyską. Uczestnicy, organizatorzy, dziennikarze, fotografowie. Wszyscy się ze sobą zżyli, dlatego bieg rozpoczął się gromkim 100 lat i życzeniami "szczęścia na nowej drodze życia" dla Doroty Świderskiej i Wojtka Szoty, którzy niedawno wzięli ślub, a na biegach tego cyklu pojawiają się z aparatem fotograficznym.

aby obejrzeć galerię - kliknij fejsbukowe logo 

Od strony sportowej... triumfatorem biegu został Kuba Wiśniewski, a pierwszą kobietą, która minęła linię mety, była Anna Bagińska z Adidas Runners Warsaw.

– Rano byłam na treningu pływackim i jestem zaskoczona, że tak dobrze mi się biegło. Pobiłam "życiówkę" na 5 km! Według mojego zegarka nabiegałam 22 minuty i 21 sekund. Chyba muszę się tu pojawiać częściej, to może jeszcze poprawię wyniki. Bardzo mi się podoba rodzinna, kameralna atmosfera na Setce Stulecia. To naprawdę fajne, dobrze, że będzie jeszcze kilka okazji, by tu wystartować – powiedziała na mecie zwyciężczyni.

Kolejna odsłona Setki Stulecia, Piątka z Haliną Konopacką, pierwszą polską mistrzynią olimpijską (rzut dyskiem, Amsterdam 1928), już 25 lipca.

​IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce