Stołeczny Bieg Flagi zmienia lokalizację


Opublikowane w śr., 27/02/2019 - 12:39

Tegoroczna edycja Biegu Flagi w Warszawie odbędzie się w innej lokalizacji niż zwykle. Z terenu Cytadeli organizatorzy muszą przenieść się na drugą stronę ruchliwej Wisłostrady. Wszystko z powodu trwających prac przy budowie Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego.

Już po raz siódmy podczas Dnia Flagi mazowieccy biegacze będą mogli wyrazić swoją radość i przywiązanie do biało-czerwonych barw. Tym razem spodziewać można się poważnych zmian logistycznych. Impreza po raz pierwszy w historii opuszcza teren Cytadeli - twierdzy wybudowanej z rozkazu cara Mikołaja I.

W tym roku uczestnicy biegu, niemal przez ulicę, będą mogli zobaczyć wymagające podbiegi przy zabytkowej warowni i miejscu straceń setek Polaków. Start i meta Biegu Flagi znajdować będzie się w okolicach Centrum Olimpijskiego. 10-kilometrowa trasa ma być podobna do tej, którą biegacze pamiętają z jednej z edycji Żoliborskiego Biegu Mikołajkowego.

- Teren Cytadeli jest teraz zupełnie nie do poznania. Trwa tam chyba największa budowa muzealna w historii Polski. Błonia, na których był piknik, są rozkopane. Ulica wzdłuż Cytadeli, po której biegali uczestnicy, nie istnieje. Musieliśmy zmienić lokalizację. Bardzo pomógł nam w tym zadaniu Urząd Dzielnicy Żoliborz. Dzięki wsparciu serce imprezy znajdować będzie się na terenie centrum olimpijskiego - wyjaśnia Paweł Zach, koordynator imprezy.

- Sama trasa prowadzić będzie początkowo w kierunku mostu Grota. Następnie z drogi asfaltowej biegacze skręcą w kierunku Bulwarów Wiślanych. Bulwarami dotrzemy aż za Most Gdański. Tam nastąpi nawrót i wrócimy na start tą samą trasą – opisuje organizator.

7. Bieg Flagi odbędzie się tradycyjnie 2 maja. Przypomnijmy, że nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dlatego też początek zawodów odbywa się nieco później, bo o 14:30. Zapisy ruszyć mają na początku marca. W programie imprezy znajdzie się też marsz nordic walking.

Rok temu, mimo długiego weekendu, wystartowało blisko 740 osób. Zwyciężyli Marek Świesiulski z czasem 32:59, oraz Karolina Lewandowska z rezultatem 42:20.

7. Bieg Flagi w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce