Stowarzyszenie Biegów Górskich zaprasza na start


Opublikowane w czw., 19/01/2017 - 15:29

Ruszyły zapisy na wszystkie imprezy Stowarzyszenia Biegów Górskich. W terminarzu na rok 2017 obok dobrze znanych zawodów są i nowości.

W tym roku już po raz ósmy odbędzie się Bieg na Stożek. Impreza rozgrywana jest w Beskidzie Śląskim i ściąga górali krótkodystansowych. 6-kilometrowa trasa prowadzi z mostku na ul. Turystycznej w Wiśle Łabajowie do Schroniska na Stożku.

Miłośnicy szybkiego ścigania na 10 km mogą sprawdzić się w 7. Silesia Run w Jastrzębiu-Zdroju.

Zarówno Bieg na Stożek jak i Silesia Run zaliczane są do Ligi Festiwalu Biegowego. Pierwszy – w kat. „najlepszy Góral”, drugi - „Najlepszy biegacz 5-10-15”.

Kalendarz imprez SBG kończy się tradycyjnie w Katowicach, podczas biegu po schodach Altus Cup. Wydarzenie rozgrywane jest od 2008 roku i ma rangę Mistrzostw Polski Masters.

Tegorocznymi nowościami się m.in. Bieg Dwóch Wież Węglokoks Cup w Katowicach, Wielkanocna Dziesiątka w Godowie, Bieg na Równicę w Ustroniu (5 km, różnica wysokości 520m) czy też Maraton Babia – Pilsko (start Przełęcz Krowiarki, meta w Korbielowie). Limit uczestników w obu biegach - po 250 osób.

Sezon SBG wystartuje już 26 lutego od Biegu Dwóch Wież Węglokoks Cup. Dystans określany będzie w schodach, piętrach, półpiętrach i wreszcie w... wieżach. Do zdobycia będą dwa budynki Biura Centrum Katowice, liczące kolejno 21 i 23 kondygnacje. Niebawem więcej szczegółów o tym wydarzeniu.

Terminarz imprez:


Już można się zapisywać na wszystkie wydarzenia. Więcej w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Strona stowarzyszenia: http://gorskiebieganie.pl/

RZ


 
 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce