„Studniówka” Cracovia Maratonu

Opublikowane w pt., 05/02/2016 - 11:48

Trwają zapisy do jubileuszowego 15. PZU Cracovia Maratonu. Chęć udziału w imprezie wyraziło blisko 5300 osób, z czego zdecydowana większość, bo prawie 4300 uczestników ma już nadane numery startowe. Do imprezy pozostało mniej 100 dni.

Po raz trzeci z rzędu, start i meta Cracovia Maraton usytuowane będą na krakowskim Rynku. Wszystko zgodnie z hasłem przewodnim imprezy, czyli biegu „ z historią w tle”. Tegoroczną nowością jest możliwość zgłoszeń zespołów (dla minimum dziesięcioosobowych grup) oraz wprowadzenie klasyfikacji drużynowej.

15. PZU Cracovia Maraton jest zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych, które odbędą się w dniach od 13 do 15 maja. W ramach trzy dniowego święta sportu  rozegrany zostanie 3. Bieg Nocny na 10 km oraz 11. Maraton na Rolkach.

Bieg Nocny wystartuje 13 maja o godzinie 21 i będzie imprezą otwierająca Krakowskie Spotkania Biegowe. Limit uczestników wynosi 3000 osób. Jak do tej pory chęć udziału w imprezie wyraziło blisko 150 osób. Start i meta znajdować się będzie na deptaku przy Al. 3 Maja w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

W przeddzień biegu na „królewskim dystansie” rozegrany zostanie Maraton na Rolkach.  Tak jak w przypadku Biegu Nocnego start i meta znajdować się będzie na deptaku przy Al. 3 Maja. Trasa dla rolkarzy wyznaczona będzie wokół Błoń Krakowskich i i liczyć ma 12 okrążeń.

Impreza kończąca sportowy weekend, czyli Cracovia Maraton wystartuje 15 maja o godzinie 9 z krakowskiego Rynku.  Przypomnijmy, że zawody początkowo miała odbyć się  26 kwietnia, jednak termin ostatecznie uległ zmianie.

Przypomnijmy, że 14 Cracovia Maraton ukończyło 4 577 uczestników. Zwyciężył Ukrainiec Taras Salo z czasem 2:17.03. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka  Hellen Jepkosgei Kimutai z wynikiem 2:43.04. Rekord frekwencji imprezy ustanowiony został w 2014 roku, gdy zmagania  ukończyło 5 378 maratończyków.

Od 17 tycznia trwają oficjalne treningi przygotowujące do 15. Cracovia Maratonu. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu (wtorki, środy i niedziele). W zależności od dnia tygodnia zajęcia mogą być prowadzone są w różnych miejscach : na Błoniach Krakowskich, w Parku Lotników Polskich, w pobliżu TAURON Areny Kraków czy też w Puszczy Niepołomickiej. Zajęcia prowadzone są przez znanych szkoleniowców i biegaczy. Harmonogram: http://zis.krakow.pl/treningi-do-15-pzu-cracovia-maraton