„Światełko dla Słonia” w Chorzowie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 23/06/2020 - 09:27

Bieg dla Słonia 2020 już za nami... To była ósma i wyjątkowa edycja BdS-u... Brak wspólnego startu, uśmiecpowitań, medali, nagród. Przede wszystkim brak tego niesamowitego spotkania... A jednak BdS 2020 wystartował.

Organizatorzy wspólnymi siłami ze Stadionem Śląskim przeprowadzili specjalną transmisję video.

Od 21:30 himalaiści Artur Małek i Marek Chmielarski z organizatorem Biegu, Marcinem Rudzkim wspominali Słonia - Artura Hajzera.

Tuż przed 22:00 na Stadionie Śląskim rozległy się brawa dla Słonia, a o 22:00 cały Stadion rozświetlił się specjalną iluminacją i w imieniu wszystkich w niebo wysłano tradycyjne już „światełko dla Słonia”.

Uczestnicy wydarzenia nie mogli pobiec, tak jak we wcześniejszych edycjach, wspólnie. Każdy biegł we własnym zakresie. Biegi odbywały się w wielu lokalizacjach, takich jak Zabrze, Chorzów, Katowice, Krzeszowice, Bieruń, ale też w Warszawie czy za granicą, na przykład w Wielkiej Brytanii.

Bieg Słonia w Warszawie - jak w latach 90. [ZDJĘCIA]

Uczestnicy przesłali setki zdjęć i swoich relacji z wydarzenia. W ten sposób, jak poinformowali organizatorzy, powstanie materiał video dokumentujący start Biegu dla Słonia 2020.

Medale które były gotowe na tegoroczną edycję imprezy, trafią do uczestników w roku 2021. Dzięki temu każdy będzie pamiętał, że był taki rok, w którym wspólny, wyjątkowy start nie mógł się odbyć. Każda kolejna edycja będzie miała datę na medalu z roku poprzedniego.

red. / org.


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce