Szczęśliwa 7 Mokotowska – nowość w Warszawie. „Lajtowo”, rekreacyjnie i towarzysko


Opublikowane w wt., 11/06/2019 - 14:16

W kalendarzu stołecznych biegów pojawiła się nowa pozycja - Szczęśliwa 7 Mokotowska. Czy zyska popularność uczestników mimo wakacyjnego terminu? Zapisy już trwają.

Choć bieg jest nowy, to zagości w miejscu znanym choćby uczestnikom Grand Prix Warszawy i oraz Biegu Pamięci. Jeszcze kilka lat temu w okolicach Mostu Siekierkowskiego odbywały się dwa-trzy etapy wspomnianego cyklu. Wtedy do pokonania była 10-kilometrowa trasa.

– Pomysł na organizację imprezy wyszedł od burmistrza Mokotowa Rafała Miastowskiego, który jest stałym uczestnikiem Grand Prix Warszawy na Kabatach. Dla dzieci dzielnica ma sporo wydarzeń w ofercie, ale widocznie była też potrzeba zorganizowania czegoś dla dorosłych – mówi Alina Sakwa, koordynatorka Grand Prix Warszawy i nowego biegi.

– Siekierki to fajne miejsce do biegania, jedno z nielicznych miejsc na Mokotowie, w których można wytyczyć trasę nie wbiegając na ulice.

– Co do samej nazwy, to „7” jest cyfrą szczęśliwą i postanowiliśmy do niej nawiązać – dodaje nasza rozmówczyni.

Ponieważ bieg odbędzie się w okresie wakacyjnym, przygotowano nietypowy dystans liczący właśnie ok. 7 km. Trasa składać będzie się z dwóch rund prowadzących wzdłuż malowniczych stawów i terenów zielonych.

Limit uczestników to 250 osób. Do 1 lipca opłata wynosi 40 zł, później wzrasta.

Zapisy: TUTAJ.

– Wakacje to nie jest czas na bicie rekordów życiowych. Biegamy wtedy bardziej „lajtowo”, rekreacyjnie i towarzysko. Proponujemy 7 km, bo 10 km to może być jeszcze za dużo dla biegaczy na urlopach. Te 7 km to też dobry dystans dla kogoś, kto np. zaczyna biegać – zachęca Alina Sakwa.

Szczęśliwa 7 Mokotowska wystartuje 13 lipca. Start o godzinie 10:30. Biuro zawodów, start oraz meta znajdować będą się przy ul. Gwintowej 3, przy Moście Siekierkowskim. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8:30.

Na uczestników czekać ma okolicznościowy medal, posiłek regeneracyjny oraz pakiet startowy. Nie zabraknie też nagród – obiecuje gospodyni Szczęśliwej 7 Mokotowskiej.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce