Szturmem na Stadion Śląski! Jedyny taki bieg w Polsce!


Opublikowane w wt., 21/05/2019 - 09:04

Przeżywałeś na Stadionie Śląskim wielkie emocje podczas meczu, koncertu albo na mecie biegu? Gwarantujemy, że czekają jeszcze większe! Kocioł Czarownic skrywa wiele tajemnic i daje możliwości, które postanowili wykorzystać organizatorzy pierwszego biegu przeszkodowego w tym obiekcie. 7 lipca wystartuje premierowo Bieg z Przeszkodami na Stadionie Śląskim, czyli Szturm Śląski. Organizatorzy obiecują, że mocno zaskoczą jego uczestników.

Skąd pomysł na organizację takiej imprezy akurat na stadionie? - Biegi z przeszkodami to coś, od czego zaczynaliśmy naszą przygodę z organizacją biegów i od ponad roku chcieliśmy do tego wrócić – mówi Dawid Leszczyński, prezes Stowarzyszenia Szturm, które jest organizatorem wydarzenia. - Stadion Śląski jest w naszej opinii najlepszym miejscem do tego, by coś ciekawego do świata biegów przeszkodowych włączyć: pełna możliwości kubatura Stadionu, jego historia oraz ludzie, którzy z wielkim entuzjazmem przyjęli nasz pomysł i z dużym zaangażowaniem pomagają nam realizować jego pierwszą edycję.

Wydarzenie zapowiada się naprawdę wyjątkowo, uczestników z pewnością zaskoczą przeszkody. Bieg odbędzie się na stadionie nie tylko z nazwy, bowiem jego twórcy planują wykorzystać obiekt maksymalnie: - Bieg będzie się różnił od innych tego typu przede wszystkim możliwością przebiegnięcia przez trybuny stadionu, każdą kondygnację. Zawodnicy poznają Kocioł Czarownic od wewnątrz. Trasa będzie przebiegała wielopoziomowo, co da możliwość podziwiania tego niesamowitego obiektu również z najwyższych jego punktów. Wykorzystamy też przestrzeń wokół budynku i dużą liczbę schodów – zapowiada organizator. - I najważniejsze: mamy możliwość finiszu na najszybszej bieżni lekkoatletycznej świata. Tu każdy poczuje się zwycięzcą na mecie!

Chociaż na śmiałków czeka cała gama przeszkód, nie jest to impreza dedykowana tylko OCRowym wyjadaczom. - Każdy będzie mógł wystartować i sprawdzić swoje siły. Chcemy stworzyć bieg, który poza rywalizacją da zawodnikom możliwość pokonania własnych słabości oraz okazję do wspólnego pokonywania przeszkód. Dodatkowo tworzymy imprezę dla każdego: dzieci będą miały swój bieg w całości zlokalizowany na bieżni Stadionu Śląskiego. Szturm Śląski to projekt, który ma przede wszystkim zachęcić do poszerzenia swoich możliwości i zachęcić każdego do aktywności.

Trasa biegu głównego to +5 km. Znajdzie się na niej około 20 przeszkód, z których część zostanie specjalnie wybudowana a część powstanie przez wykorzystanie infrastruktury stadionu. Na mecie czekają piękne medale a w pakietach startowych koszulki.

Przewidziano klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Nagrodzeni zostaną także najlepsi zawodnicy z Chorzowa.

Zgłoszenia można dokonać TUTAJ.Do końca maja opłata startowa wynosi 109 zł (zawiera koszulkę), w czerwcu wzrośnie do 129 zł.

Bieg z Przeszkodami na Stadionie Śląskim, czyli Szturm Śląski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce