Szwedka wygrywa mistrzostwa USA na 50 mil!

Opublikowane w ndz., 19/11/2017 - 20:14

Na trasie The North Face 50 Miles w Kalifornii zostali wyłonieni mistrzowie tego dystansu.

Zawody zdominowali biegacze, którzy w minionym sezonie odnosili sukcesy w Europie. Bieg wygrał Tim Freriks. Amerykanin, który ma na swoim koncie zwycięstwo w Transvulcanii, nie miał łatwego zadania. W ostatniej chwili do stawki dołączył zwycięzca sprzed roku Zach Miller i początkowo to właśnie dziewiąty zawodnik UTMB był liderem biegu.

Ostatecznie to jednak Freriks przekroczył linię mety jako pierwszy z czasem 6:02:26, co – jak twierdził – było możliwe dzięki temu, że działały wszystkie elementy.

– Gdy wszystko gra, jestem w stanie sięgnąć głębiej niż mi się wcześniej wydaje. Dzisiaj był właśnie jeden z takich dni i wygrałem The North Face 50 – napisał na swoim profilu zwycięzca, któremu rywale deptali mu po piętach.

Zach Miller zajął drugie miejsce z czasem 6:15:23. Podium dopełnił zwycięzca tegorocznego CCC - Hayden Hawks (6:20:30).

W pierwszej dziesiątce bieg zakończył m.in. Max King - piąty zawodnik Glen Coe Skyline, który trasę TNF pokonał w czasie 6:43:53.

Mistrzostwa były otwarte. Sklasyfikowani zostali... nie tylko Amerykanie. Na dziewiątym miejscu rywalizację ukończył hiszpański biegacz Tofol Castanyer (6:44:14).

Wśród pań po zwycięstwo w ostatnim starcie sezonu sięgnęła Ida Nilsson. Szwedka, która w tym roku wygrała Transvulcanię, na najwyższy stopień podium TNF wbiegła z czasem 7:07:56. Wyprzedziła zwyciężczynię tegorocznego CCC - Claire Gallagher i drugą zawodniczkę Glen Coe Skyline - Megan Kimmel (7:19:27). Nilsson obroniła swój tytuł sprzed roku, natomiast Gallagher poprawiła swoją pozycję. Przed rokiem była piąta.

Zwycięzcy zawodów zarobili po 10 tys. dolarów.