Szybki, a może i rekordowy Maraton Londyński

Szybki, a może i rekordowy Maraton Londyński


Zawodnicy z elity London Marathon zapowiadają szybki bieg. W ich wypowiedziach przewija się nawet plan ustanowienia nowego rekordu świata.

- Jestem w tak dobrej formie, jak byłem przed rokiem w Berlinie - powiedział Kenenisa Bekele, który twierdzi również, że może poprawić swoją życiówkę i poprawić rekord trasy.

We wspomnianym Berlinie, Bekele wygrał z czasem 2:03:03. W Londynie przed rokiem zajął drugie miejsce z czasem 2:06:36 przegrywając z rekordzistą trasy Eliudem Kipchoge. W tym roku Kipchoge nie startuje (uczestniczy w programie Breaking2 i w maju pobiegnie po torze Monza).

- Nie jestem rozczarowany jego nieobecnością, ale oczywiście będę szczęśliwy, jeśli się znowu spotkamy w jakimś przyszłym biegu - powiedział Bekele, którego rywale również są gotowi do walki o zwycięstwo. Swój akces do miejsca na podium zgłosił m.in. Feyisa Lilesa, który twierdzi, że jest tak samo dobrze przygotowany jak w dniu startu na olimpiadzie.

- Wróciłem i jestem w formie. Mam dobry nastrój i żadnych kontuzji - zadeklarował inny pretendent do miejsca na podium Abel Kirui. Piąty zawodnik London Marathon w 2012 r. i wicemistrz olimpijski z Londynu na jakiś czas zniknął z tras biegowych i borykał się z kontuzjami. Wrócił w zeszłym roku i od razu wygrał Chicago Marathon.

Dobrego wyniku spodziewa się również Mary Keitany, która jest przekonana, że dobrze przepracowała czas treningowy i nawet rekord należący od 2005r. do Pauli Radcliffe, jest w jej zasięgu.

- Jeśli tylko pogoda będzie dobra, a my będziemy współpracować, myślę że nabiegamy świetny czas - powiedziała Keitany. Jednak o tę współpracę między zawodniczkami może nie być tak łatwo. Florence Kiplagat ma własny plan na London Marathon.

- Nie jestem zadowolona z pozycji, jakie zajmowałam do tej pory w Londynie. Teraz chcę wygrać - stwierdziła Kiplagat, która była już na mecie druga, trzecia, czwarta, piąta i szósta.

Dodatkową motywacją dla kenijskich biegaczy, będzie możliwość zdobycia w Londynie miejsca w kadrze na Mistrzostwa Świata (sierpień, także w Londynie). Szyki Kenijkom planuje pomieszać Tigist Tufa, zwyciężczyni London Marathon sprzed 2 lat, która zamierza powtórzyć swój sukces.

IB

fot. Neil Turner dla Virgin Money London Marathon


Polecamy również:


Podziel się: